Kukuruzni adapter za kombajn

Ima ih kod Brtke.
Ma ima, al mi je malo poskup, i to ih nabavlja u nekoj kompenzaciju, mozda iz tog razloga, i ne daje račun. Našao sam i na drugo mesto, nego me zanimalo i šta je bolje, dal plastika il metal. Više sam za metal, ali ove što su kao zamenski, ne pašu, moraju se brusiti za bolcnu, a i manji ležaj ide, a trebao bi po mojoj nekoj logici veći jer je lancanik teži. Tako da cu se ver odlučiti za plastične, pa cemo videti koliko ce ići.

@Ranko250 ja sam ih uzeo u putnik promet. Odneses jedan primerak, i po njemu ti ga naprave. Marka Donghua, na nekim kombajnima prva ugradnja
 
Pozz u pitanju je Zmajev adapter za kukuruz naisao sam na oglasima na neki klasican tarup 4 reda(kao na vucnom beracu) pa me zanima da li ko ima iskustva u radu sa takvim tarupom da li je lakst za pogon od helikoptera koliko bi to bilo opterecenje za sam kombajn u pitanju je Zmaj 142
 
Ja imam takav tarup, noževi su samo naspram vrsta. Zmaj se za sad ne buni motor je dobar al se oseti kad uleti u veću masu i jaču stabljiku. U poređenju sa roto sečkom radi bolje od ostalih u selu koji ih imaju na Zmajevima. Prvenstvo se žale da ostane dugačka stabljika koja pravi probleme u oranju, dok sa tarupom to nije problem. Da napomenem da uradim ukupno 20ha kukuruza što meni što usluga tako da nigde i ne žurim, zadnjih par godina ide druga i do pola varijatora u zavisnosti od kukuruza.
 
Ubrzaju adaptere hoće da polete sa sečkama i druga pun varijator 😂

Da napomenem da je setva na 24 ili 26cm tako da i zbog toga tarup radi lep posao.
 
Poslednja izmena:
Ја сам мислио да сам се коначно решио притки и чишћења адаптера, а ове године да полуди човек. Има две притке са рашљама на адаптеру и кад накупи сиђи разгурај то, да прогута и терај даље. Није свугде тако али на одређене хибриде је изгледа алергичан. 😡
 
Matori tera a ja idem pored i guram grabljama za lišće kad zaštopa.
Dok je rosno ne guši, ide lepo a čim upekne Božija zvezda bude katastrofa.Nije bitno koji je adapter, sve je prcalo podjednako.
 
Nazad
Vrh