Kukuruzna silaža

Imao sam u istoj njivi as 160 i helen mogu vam rec da je za nijansu bio as bolji zasto ne znam,ali ni jedan ni drugi nisu imali klipa,ako je i bilo to je bilo koje zrno...
 
koliko sam ja cuo da helen ima vecu energijsku vrednost od ostalih, i moracu ove godine proveriti ... mislim da zavisi i od sredine vreme setve terena sve po malo utice, evo kod nas na jugu hvale se sa kws as semenima a kazu da je zp bio los dok vidim da gore na severu zemlje isto ljudi kazu da kws bio losiji a zp bolji, prosla godina je posebna, evo kod mene nije palo kise od 10 juna, pa tek 6 oktobra, a recimo kws i as i poneki pionir bio je bolji, adomaci hibridi nista... sve zavisi od uslova sredine i itd.tako ja mislim nadam se da se ne ljutitte...
 
Zato smo tu da vidimo kako i drugi misle,kako su drugi prosli,pa sad na nama je da izvazemo sta cemo da radimo i kako.Znamo svi kakava je bila godina nema tu puno pameti,opeces se pa ne zelis a mozda komsija dve godine nije radio i bas da i on proba i uspe i onda kaze sto si me lagao da ne valja odredjeni hibrid vidi kakav je.Jednostavno receno pravila nema,jer uslovi nikada cak na istoj parceli nisu isti a kamoli u odredjenom delu atara ili da neidem dalje regionu ili slicno.
 
Prošle godine sam imao Hellen za silažu i mogu reći da me je oduševio.

Isto seme sam poručio i ove godine.
 
Sad me zvali iz mlekare i pitaju dal hranim krave silazom ja kazem da hranim . Kaze dobices uputsva sta dalje.:sta: Neznam sta im to znaci....
 
Prošle godine sam imao Hellen za silažu i mogu reći da me je oduševio.

Isto seme sam poručio i ove godine.

Izvini sto te prozivam ali me zivo interesuje kakva su tvoja iskustva u ishrani zivotinja. Ima li kakvih boljitka u odnosu na druge hibride. Mislim na hibrid Hellen.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh