Kukuruzna silaža

Najbolja ti jee kombinacija silaze i graska zavisi koliko je davo silaze po kravi
Silazu obavezno radi koliko grla posjedujes i koje su rase
 
koliko u proseku bi krave davale vise mleka sa silazom ako sada jedu po balu livadskog sena na dan(jedna krava) i dajem im po malo koncentrata
 
evo moje krave su simentalac imaju po 20 litra na evo ovako imam dve sto daju po 12 kila .a ove 4 mi daju 20 litra.hranim ove sto daju 20 litra ovako, na jadnu dajem 4 kila moj zob i na 4 krave dnevno pojedu balu detelinu jedno 10 15 kila ne vise. i seno ovaz baliran suma i toje.danas sam uzo aktivne celije pa cemo videti ,rezultat za 5 dana .
 
Pusti te knjige sto raznovrsnija ishrana donosi bolje rezultate
milan 87
imas dobru proizvodnju msl nije ti skup obrok :osmeh:
 
Kakve krave imas i koliko ti sada daju krave mlijekai koliko je to malo koncentrata
od nedavno ima krave koje su se prvi put otelile pre 3 meseca i jedna ima oko 19 a druga oko 15l to su simental i umaticene, ima 2 srne ali nije cisti holstajn i nisu umaticene one trenutno daju jedna oko 16l a druga oko 14l, dajem po 2-3 kg koncentrata svakoj, interesuej me koliko bi se njima poboljsala mlecnost silazom
 
pa ove 2 simental su dobre, ova jedna je kod prethodnog gazde izlazila na 24 sa senazom, a mislim da je bolja silaza, kod mene nece preko 19
 
Povećaće ti se mlečnost sa silažom jer ćeš im dati oko 20kg silaže i 5kg sena + koncentrat tako da će pojesti daleko više samim tim će i više vode popiti pa će i mleka da bude više, koji koncentrat daješ?
 
Evo najsvežijih informacija o silaži mog kuma. Konačno mi je "otvorio srce" i priznao da mu se silaža u silo jami kvari pored zidova jame u debljini oko 15cm, ali samo na delu gde su zidovi iznad zemlje. Gde su zidovi ipod površine zemlje - nema kvarenja. Stranice silo jame su zidane od betonskih blokova.
 
Pre će biti da su betonski blokovi povukli svu vlagu iz silaže.
I on se dvoumi dali da postavlja najlon, ili da omalteriše zidove.
 
Nazad
Vrh