Kukuruzna silaža

Evo nekoliko slika sa siliranja AS kukuruza.
Uradili smo 3,5 jutra (2 ha). Bilo je ukupno oko 16 zmajevki (dve male tehnostrojke računam kao zmajevku).
fotografija0249.jpg

fotografija0253.jpg

fotografija0256.jpg
Branko kazi nam kako ti je silaza,pitam zato sto i ja imam isto takve bazene ozidane ali obavezno stavljam najlon na zidove.
 
Ja mislim da je 560 sasvim dovoljan, ja obicno gazim sa njim, ove godine smo gazili sa Rakovicom 65 uzeo komsija novu pa razradjivao... A jedne godine smo sticajem okolnosti morali da gazimo sa 539 i silaza je bila odlicna...
 
I ja gazim sa imt 560 jos mu na automacku kuku(krst) natovarim betonskih ivicnjaka i naprijed stavim neke tegove od malog ursuza i jedan teg od 50 kg od neke samohodne kosacice.
Ove godine mi je malo pomago komsija gazio sa landiniom duplakom ide dosta bolje brze se gazi i manje snosi silaze.
 
ja sam ove godine gazio sa 533 i super se ugazilo silaza je odlicna.mene interesuje kako je moguce da se ne kvari do betonskog bloka,moje jame su i omalterisane ali nikako da se usudim da radim bez najlona na zidu.
 
Za silazu AS 160 i zp 735,imao ih zadnje 2 godine,zadovoljan sam,a planiram za probu i singentin turtop da posejem na 1 hektara,i pionira silaznog na mozda 50 ara,nisam ga sejao,pa bi probao da vidim kako bi to kod mene uspelo.
 
ja sam ove godine gazio sa 533 i super se ugazilo silaza je odlicna.mene interesuje kako je moguce da se ne kvari do betonskog bloka,moje jame su i omalterisane ali nikako da se usudim da radim bez najlona na zidu.
I( moja silo jama je takodje izmalterisana i nemam problema do zida.... Ne mogu sada da vam slikam posto sam tu silazu potrosio...
 
Nazad
Vrh