Kukuruzna silaža

@cukaneco,kako gaziš tj. nabijaš silažu u tom okruglom bunkeru
 
milos bota je napisao(la):
@cukaneco,kako gaziš tj. nabijaš silažu u tom okruglom bunkeru
gledas da nadjes 3-4icu radnika preko 100kg stavis koju gajbu piva pored i to je to.salim se ali u principu to je to. vec godinama ista ekipa sa malim izmenama, i to je ono sto je najteze kod ovakve jame, gazenje silaze. moj rodjak ima silos za silazu koji ide u visinu i koristi secku sa velikim precnikom cevi koja sluzi ujedno i kao elevator. ne gazi i nabija toliko kao ja ali mu zato masa u silosu slegne po 1,5m. kod mene je to nekih 30-40cm a kvalitet silaze je ekstra i koristim je kad krenu temperature
 
milos bota je napisao(la):
@cukaneco,kako gaziš tj. nabijaš silažu u tom okruglom bunkeru
Ja umom silosu mogu do 10 prikolica dvosovinki ali da se dobro nakije ali stvarno dobro i na zemlju jo desetak i to mi je dovoljno !!!!!
Post je spojen: [time]1263421683[/time]
_________________________________________________
milos bota je napisao(la):
@cukaneco,kako gaziš tj. nabijaš silažu u tom okruglom bunkeru
Ja umom silosu mogu do 10 prikolica dvosovinki ali da se dobro nabije ali stvarno dobro i na zemlju jo desetak i to mi je dovoljno !!!!!
Post je spojen: [time]1263421728[/time]
_________________________________________________
:sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
saleso je napisao(la):
jel neko radi silazu od zrna kukuruza
Kako od zrna :haha:?
 
pa siliraš samo zrno valjda ga beru u klipu pa ga onda siliraju koliko ja znam nisam nikad radio to ali valjda je tako
 
kako pripremati silazu?ja sa video kod sombora su ljudi posolili silazu,posle svake prikolice su dobro posolili i gazili
 
ako misliš na silažu od cele biljke ako budeš nešto navraćao do đurđeva @alfa navrati do mene da vidiš moju silažu
 
moje iskustvo: moze a i ne mora. jedne godine sam puko pare za inokulante, mislim da je to neki strucni naziv za sredstva kojima se prska silaza. dzaba ljudi nemojte bacati parre na to. samo dobro gazenje i pokrivanje najlonom i to je to
 
to se slažem sa tobom ja sam radio jedan deo sa inakulantom a jedan bez i mogu ti reći da nema razlike
 
Ti inokulanti su sranje zivo. Skupi ko djavo a nikakve koristi. Mozda sa njima silaza za nijansu pre stigne za upotrebu inace nema nikakve razlike. Samo dobro gazenje i zaptivanje i to je to.
 
@Lala iz Banata
Potpuno te podržavam.Nekada sam slušao savete,kupovao skupe premikse,inokulante,džidži-midže koje su trpale pare u džepove trgovačkim putnicima i ostalim lopovima.Dobro iseckati,još bolje gaziti i perfektno zaptivanje!Kompletna filozofija.
 
Ima li neko od Vas sacinjenu okvirnu racunicu kostanja kuk silaze po hektaru ili gde bi se to moglo naci? /sejanje, kosenje, transport, .../ :sta:
 
Gledao sam pre par dana neku emisiju u kojoj je jedan doktor(nisam upamtio ime)izjavio da jedan kilogram spremljene silaže košta 3.5din.Pokušaću i sam da izvedem tu računicu.
 
Cena silaže od cele stabljike kukuruza prosle sezone je po kalkulaciji iznosila max 2.00 din/kg,
 
Nazad
Vrh