Kukuruzna silaža

јел стављао неко сточну креду у силажу ?
 
zbog čega?

---------- Poruka napisana u 10:42 ---------- Prethodna poruka je at 10:40 ----------

 
био сам код једног другара помагао му да ради силажу и он је стављао једну кофу на приколицу силаже каже нема зрна да му убије мало киселину
 
Bogami ja cu ove godine da pravim silazu.Odlucili smo na kucnom savetu da bi to bilo naj bilje po nas.Okolo cu da napravim ogradu od dasaka a dole imam beton.Oblozicu najlonom daske i mislim da di trebalo da dude dobro.Da li solite silazu i koliko sipate soli po toni silaze?
 
стави најлон да ти буде и одоздо до бетона и са стране и биће добро, ја тако радим од како сам почео да радим силажу , а со не додајемо у силажу, њу дајемо у концентрованом делу оброка
 
Ovde se većina žali da ne mogu da sabiju silažu.Razlog je verovatno što je kukuruz previše suv,nema zelene mase ni klipa.
 
Bogami ja cu ove godine da pravim silazu.Odlucili smo na kucnom savetu da bi to bilo naj bilje po nas.Okolo cu da napravim ogradu od dasaka a dole imam beton.Oblozicu najlonom daske i mislim da di trebalo da dude dobro.Da li solite silazu i koliko sipate soli po toni silaze?

Ja sam stavljao oko 10 kg na vagon silaže.
Pazi kad budeš gazio da ne provališ daske.
Matiću zakasnili ,trebali su ranije.
Ja sam moju radio 31jula.
 
Bogme pametna ideja za slamu da se odozdo stavlja koliko si hektara siliro.
Ne znam tacno jel smo cepkali od parcela nekih ali oko 35 jutara ili 20 hektara je uradjeno.


A sto se sabijanja tice sta ja znam radio sam desetak prikolica skroz suvog kukuruza tj.list je suv i izgleda kao za vrsidbu dok je stabljika zelena i kad se isitni bude mokro u prikolici,dok ovi sto su zeleniji nema sta kao i svake godine.
 
Kakva su vasa iskustva sa slamom umesto donjeg najlona? Ove godine cu da radim tako,samo gornji da stavim kako valja,a dole zobnu slamu bez najlona na krajevima silaze? Sta mislite o tome?
 
Video sam da dosta ljudi tako radi, time dobijaš kad uzimaš silažu da nema otpada, a i nije ti silaža u vodi dole.
 
''Spašavanje'' kukuruza.



DSC05570.jpg

DSC05563.jpg

DSC05556.jpg

DSC05552.jpg

DSC05545.jpg

DSC05543.jpg
 
Treba mi jedna pomoc .Dali mogao da uradim silazu na jednoj parceli posto ima u njoj pasulj koji naravno zbog sise nije rodio.Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh