Kukuruzna silaža

Mislim da je prerano uradjena silaza i da se malo kasnijom secom moglo dobiti znatno vise suve materije. Zasto se traktor ovoliko pati?
 
Treba da siliram 1 h pa posto ne mogu da zavrsim za jedan dan dal ce biti problem ako silo jama stoji odkrivena skoro dva dana. Koji inokulant dodati i kako postici dobro mesanje sa silazom?
 
ништа јој не фали, а можеш и да бациш најлон одозго да спречи колко толко сушење
 
Mislim da je prerano uradjena silaza i da se malo kasnijom secom moglo dobiti znatno vise suve materije. Zasto se traktor ovoliko pati?

Strana parcele koja se vidi na snimku je "dobra" (možda 20 redova najviše), drugu stranu nisam snimao jer se tamo nema šta vidjeti, 100% suv kukuruz sa možda 2-3% klipa ako ne i manje. Manje od četvrt parcele je imalo neku vrijednost u klipu i samom stablu dok je ostatak čista propast. Morao sam da je siliram da bih spriječio dalje propadanje jer se, usljed ekstremnih vrelina kukuruz sušio nevjerovatnom brzinom, dnevno je odumiralo po 5-6 redova. Traktor se pati jer se radi o zaista ekstremnom nagibu i jer je prikolica bila već puna (nešto više od 3 tone mase u njoj+više od jedne tone mase same prikolice), to mu je zadnji krug.

Na ovom snimku branja se bolje vidi o kakvoj je uzbrdici riječ

 
ja imam jednu parcelu za sjeći koja je podgorila skoro do vrha a zrno na klipićima je još u mliječnom stanju šta da radim, po klipu trebam još čekat a po stabljci kasno.Mislio sam sjeći tu njvu a sjeći i u drugoj njivi đe je klip dobar i čitav je u voštanoj fazi po njemu kao da malo kasnim.šta raditi
 
Ja bi silirao onu njivu gde je klip u vostanoj zrelosti a sa drugom cekati da se klipovi dodju u vostano zrenje jer od mlecnog nemas nista samo kora od zrna ostaje .U svakom slucaju bolje da su klipovi kako valja a stabljiku (silazu) mozes uvek polivati do potrebne vlaznosti i dobro ugaziti:ppozdrav:
 
prodao bih 2 Ha kukuruza za siliranje,nije strasno izgoreo koliko mu je mana da trc trc pa ima po neki klipic
Neznam sta da kazem kupcu koja je cena?
imate li kakvog iskustva?
 
Pa onda mogu i kad se obere kukuruz da izbaliram, lakse mi je to, ne moram da gazim traktorom... Pod uslovom da ima istu hranljivu vrednost? Da li ima istu, ili je ta silaza bez klipa kvalitetnija?
 
Odradjen jedan deo slize proteklih dana :
08082012294.jpg

07082012658.jpg

19072012264.jpg



09082012668.jpg

07082012661.jpg

07082012664.jpg


08082012292.jpg

09082012678.jpg

09082012671.jpg


11082012298.jpg
 
Poslednja izmena:
Da,prvi put kad smo radili stavljali smo i nije lose,kad dodjes do slame znas da je dno ne moras da brljas sa zemljom,a i sva bude natopljena tako da smazu i nju u jaslama.
 
Nazad
Vrh