Kukuruzna silaža

[QUOTE


Alene, blago tebi pa si stavio pesak, a ja stavio zemlju, pa kad napada kisa oci mi ispadnu dok je sklonim, lepi se za lopatu....[/QUOTE]
Ma i ja sam razmišljao sta je najbolje da stavim i reko pesak mi najlakse. Nema blata kad je kiša i ne skida se tesko a dobro pritisne nema nigde budjave
 
Pa i na ovim snimcima nije mreza iscela nego se kupuje parce po parce zbog cene.Ja cu za sledecu goinu da kupim barem za jednu jamu,kerovi mi pocepaju foliju ..............
 
Ljudi razmisljam nesto oko silaze, da li bi mogla ova varijanta: Ja resio da pravim hranu za godinu unapred, pa posto se planira senaza iduce godine moze li silaza i senaza kada se napravi 2015 (senaza maju, silaza avgustu) da se otvori sledece godine 2016 u recimo maju ili junu... I jel pokusao neko i sta je potrebno da se ne ubudja osim inokulanata??Ja ovogodisnju resio da otvorim kada krenu mrazevi pre svega zbog musica...
 
Pa i na ovim snimcima nije mreza iscela nego se kupuje parce po parce zbog cene.Ja cu za sledecu goinu da kupim barem za jednu jamu,kerovi mi pocepaju foliju ..............
Slicna muka, meni ovce, zato se ne pustaju dok se silaza ne potrosi.. Tacno vidis gde je koja prosla, pa kad se popne, uziva u pogledu sa visine, to me kostalo novog najlona..
 
Ljudi razmisljam nesto oko silaze, da li bi mogla ova varijanta: Ja resio da pravim hranu za godinu unapred, pa posto se planira senaza iduce godine moze li silaza i senaza kada se napravi 2015 (senaza maju, silaza avgustu) da se otvori sledece godine 2016 u recimo maju ili junu... I jel pokusao neko i sta je potrebno da se ne ubudja osim inokulanata??Ja ovogodisnju resio da otvorim kada krenu mrazevi pre svega zbog musica...
A sto bi tako radio? Spremis dovoljno da imaš do sledece nove silaze ili senaze. Ja sam radio senazu ove godine prvi put u životu i dosta toga sam uradio kako ne treba pa opet je dobra, krave dobro jedu i nema ništa za bacanje
 
Zato druze sto recimo udari susa kao 2012 godine i ja dam 1500 evra na bale koje su velicine recimo L 10kg... i umesto da kupim neku masinu ja kupujem bale, ovako odradim posao unapred pa ako bude susa bar za tu godinu imam hranu...
 
E pa to ti je tesko izvodljivo, ja sam do sad krave hranio samo senom, nikakva silaza ili senaza, samo seno i leti ispasa, ali sam uvek racunao da moze biti suse i ništa od ispase pa sam Srba spremao da imam kao da ce celu godinu biti u stali, ako sve prodje kako treba višak prodam i tako opet. Sada sam tek počeo raditi senazu pa ću videti koliko ću praviti, verovatno samo za zimske period
 
Sve je druze bolje nego kupovina veruj mi...MEni su nudili bale od 10 kilograma za 200 dinara cisto seno.... sve je bolje nego kupovina,... 2 bale po kravu dnevno plus silaza zob, 2 bale 400 dinara puta 4 grla (dva teleta ne mogu mnogo pojesti)=1600 dnevno puta puta 5 meseci to je oko 1000 evra....Plus sto telci rastu i jedu sve vise plus junica...
 
Ja mojim dajem jednu balu po kravi na dan, bale su od 15 do 20kg a sad kad dajem senazu dajem umesto jednog obroka sena stavim senazu pune jasle, davao bih i vise ali kad nemam bolje da malo potraje. Silazu bih pravio ali je za mene skupaa.
 
Ljudi razmisljam nesto oko silaze, da li bi mogla ova varijanta: Ja resio da pravim hranu za godinu unapred, pa posto se planira senaza iduce godine moze li silaza i senaza kada se napravi 2015 (senaza maju, silaza avgustu) da se otvori sledece godine 2016 u recimo maju ili junu... I jel pokusao neko i sta je potrebno da se ne ubudja osim inokulanata??Ja ovogodisnju resio da otvorim kada krenu mrazevi pre svega zbog musica...

Zašto ne bi moglo, pa mi smo zadnji silos od prošle godine otvorili tek u devetom mjesecu i potrošen je prije desetak dana. Inokulant je savim dovoljan, samo treba pripaziti da se ne ošteti folija.

ja sam kupio zelenu mrežu i imam sve pohvale,a dimenzije su 8*15 ima i veće širine a dužina je uvjek 15metara,a cijena podfolije je 60 eura 8*50 metara

mreže ima različitih dimenzija http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/mreza-silose-oglas-2829265 a oni su i nešto jeftiniji od ferenčaka ovo im je facebook stranica

https://www.facebook.com/slomaster1

Vreće za prekrivanje su najjeftinije u Austriji http://www.oekoprofi.com/de/shop/produkte/show/paketartikel/50-stk-silosaecke-120x27cm/ jedino je problem što šalju samo u zemlje članice EU dostava za Hrvatsku je 8,70 eura do vrijednosti kupnje od 350 eura iznad toga je besplatno i roba stiže najkasnije tri dana nakon kupnje a većinom dva dana. Kad smo prvi puta kupovali kod njih trebalo je platiti po predračunu, dok drugi i treći puta je roba poslana a s njom je stigao i račun s time što na kupnju iznad 500 eura daju i rabat od 10%. Imaju jeftine dijelove za plugove, silokombajne i ostalu mehanizaciju (cca 40% nego što je taj isti dio i od istog proizvođača u Hrvatskoj). Mi smo kod njih kupovali dijelove za plug (regent) , te vreće, noževe i pločice za noževe za silokombajn a sad prije desetak dana i dijelove za prikolicu za gnoj (lance, lančanike, vijke, spojnice) i težina tog paketa je bila preko 100 kg.
 
Poslednja izmena od urednika:
fotografija-0162.jpg
fotografija-0163.jpg
fotografija-0165.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija-0164.jpg
 
Te cevi su mi ostale iz vremena kad smo se bavili povrtsrstvom a služile su mi za plastenik za rasadu. To se kod nas masovno nabavljalo pre nekih 10-12 godina, ne bih znao gde sad ima da se kupi. Inače nisu baš polukružne nego samo blago savijene i mogu da se savijaju kako ti odgovara. U originalu su mnogo duže, ove na silo jami su skoro napola sečene.
 
Koji je vek trajanja tih plasticnih cevi?Vidjao sam ih u prodaji ali sam mislio da posto su od plastike nisu dugotrajne.Delovanje sunca i mraza mi se cini da dovede do pucanja.
 
Ne znam koji im je planirani vek trajanja ali meni one služe od 2001-2 do sad bez problema. Do 2011 su bile na plasteniku (samo sam foliju skidao, konstrukcija je stalno stojala) a sad su napolju odložene. Nisam primetio da im smeta mraz ili sunce.

@ Vojkanvrelo
Uslikao sam jednu da vidiš veličinu i savitljivost.

LmB4kfJ.jpg


u54s7F5.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh