Kukuruzna silaža

Meni je uvek problem u betonskim silosima da eliminišem budjanje uz ivice, tako da stari najlon od slame stavim sa strane pa preko njega ide najlon koji pokriva celu silazu, to i nije loše.. A a sledecu godinu sam mislio da na vojnom otpadu kupim crevo za vodu isecem na metar dužine i punim peskom pa cemo videti...
 
Kod mene se jako retko javlja budjanje silaze uz ivicu, a ako se javi ti je sloj od 2-3cm sto je zanemarljivo. Inace najlon ne stavljam nikada na ivicu. Sve najlona sto ima to je odozgo i to 2 sloja. Drugi sloj je zastitni odnosno njegova uloga je da sacuva osnovni najlon i da umanji prodiranje sunceve toplote. Ove godine sam kao drugi sloj koristio crnu gradjevinsku foliju i ceradu. Mozda ne bi bilo lose da se pre osnovne folije postavi tanka folija za krecenje, jer ona je lagana i idealno prilazi uz gornji sloj silaze i tako onemogucava kontakt sa vazduhom.
 
Meni je uvek problem u betonskim silosima da eliminišem budjanje uz ivice, tako da stari najlon od slame stavim sa strane pa preko njega ide najlon koji pokriva celu silazu, to i nije loše.. A a sledecu godinu sam mislio da na vojnom otpadu kupim crevo za vodu isecem na metar dužine i punim peskom pa cemo videti...

Kupi silo dzakove i nemas problema................ja ih imam i vise neradim bez njih
 
Predpostavljam da je Ratko mislio na vrece za pokrivanje silaze koje dolaze na najlon. Mozda gresim. :sta:

608-junior4-a3330aa6b40ac35a.jpg
 
Aha, pa dobro. To nije loše za pokrivanje i gume po sredini. Ja sam stavljati pesak preko senaze jeste ga teze skidati ali mislim da je najbolje
 
Kupi silo dzakove i nemas problema................ja ih imam i vise neradim bez njih

Ratko, bas na tako sam nesto i mislio (slika iz vladj-ovog posta), ali te namenske stvari su veoma skupe, a ovo mi dodje jeftinije, secem na metar, vezem sa obe strane i bude kao bombonce..


Alene, blago tebi pa si stavio pesak, a ja stavio zemlju, pa kad napada kisa oci mi ispadnu dok je sklonim, lepi se za lopatu....
 
Kod mene se jako retko javlja budjanje silaze uz ivicu, a ako se javi ti je sloj od 2-3cm sto je zanemarljivo. Inace najlon ne stavljam nikada na ivicu. Sve najlona sto ima to je odozgo i to 2 sloja. Drugi sloj je zastitni odnosno njegova uloga je da sacuva osnovni najlon i da umanji prodiranje sunceve toplote. Ove godine sam kao drugi sloj koristio crnu gradjevinsku foliju i ceradu. Mozda ne bi bilo lose da se pre osnovne folije postavi tanka folija za krecenje, jer ona je lagana i idealno prilazi uz gornji sloj silaze i tako onemogucava kontakt sa vazduhom.

postoji podfolija specijalno za silazu i uopste nije skupa
 
postoji podfolija specijalno za silazu i uopste nije skupa

Ne znam gde bi imala da se kupi ta podfolija. U medjuvremenu odlicna zamena bi bila folija za krecenje.

- - - - - - - - - -

Evo i jedne slike makete silaze i nacin pokrivanja, po propisu. Mislim da je ovo neko od clanova postavljao u nekoj temi. Nece skoditi da ponovo postavim.


qy3r.jpg
 
Da kod njih,dzakovi su bili prosle godine 124rsd/kom a mreza je oko 2 evra kvadrat i radi se samo po narucenim dimenzijama,nema je u prodaji u nekim standardnim velicinam........

Ove godine sam uzo foliju 8*50,podfoliju 8*50 i 70 dzakova i sve je kostalo 39100 rsd
 
Nazad
Vrh