Kukuruzna silaža

Sto ne naostri nozeve?? Mozda su ti valjci istroseni?? Inace svaka cast svidja mi se i kukuruz i nacin rada :)
 
Preokreni kontra noz i primakni nozeve tom kontra noz i lijepo naostri u moj ti je savjet napravi seb kuku ispod kombaja kad vec siliras sa jednoosovinkama dosta lakse je kopcati(sigurnije) a i manje ce te dizat kad napunis prikolicu
 
Juče otvorena silaža, super izgleda, krave su je izgleda jedva dočekale :)

qJgvYak.jpg
 
Moram nesto uraditi mada su nozevi skroz primaknuti kontra nozu. A ovo za kuku je dobra ideja samo da napravim neki nosac i da montiram vucnik od traktora posto ionako moram da ga skinem da nesmeta kardanu
 
Isiliran kukuruz koji je sejan posle prvog kosenja deteline,nije prskan i nije jednako nicao i rastao,na kukuruz je dodata silaza lucerke i ljulja,7 zmajevki kukuruza i 4 zmajevke deteline i ljulja(zmajevka je 10 kubika zapremine a puni se koliko stane dok nepocne da ispada.)Imam samo dve slike.............


2ziwihj.jpg


mrbcp0.jpg
 
Ovo će biti pun pogodak, svaka čast Ratko. Ja moju silažu odlažem za sledeću nedelju, još uvek kukuruz nije u optimalnoj fazi. Počećemo da beremo a nećemo silažu završiti :osmeh:
 
Juce se malo radilo. 2,2 hektara isjeceno,napunjena jedna silo jama 12 metara duga,4 siroka i 1,4m visoka i jos jedna na zemlji napravljena 24 metra duga,siroka 7 metara i visina na sredini 1,2 metra. Hibrid AS 160, ostalo jos 0,8 hektara da se silira kasnije sijan ali nije AS nego je NS ali nzm tacno koji je hibrid ali je izuzetno visok sa dobrim klipom on je jos uvijek u mlijecnoj fazi. Silaza je spremana za 10 krava i 60 tak ovaca.
image-10fb518a8106cea839.jpg


 
Poslednja izmena:
Juce se malo radilo. 2,2 hektara isjeceno,napunjena jedna silo jama 12 metara duga,4 siroka i 1,4m visoka i jos jedna na zemlji napravljena 24 metra duga,siroka 7 metara i visina na sredini 1,2 metra. Hibrid AS 160, ostalo jos 0,8 hektara da se silira kasnije sijan ali nije AS nego je NS ali nzm tacno koji je hibrid ali je izuzetno visok sa dobrim klipom on je jos uvijek u mlijecnoj fazi. Silaza je spremana za 10 krava i 60 tak ovaca.
image-10fb518a8106cea839.jpg


Mozda je 704 ili 735?
 
Par slika s silaže iz kombinata gdje radim :ppozdrav:

Nisam bio na njivi gdje se siliralo, uglavnom silirao je Claas Jaguar 70.















I zadnja prikolica više nije mogla sama gore ::namigivanje::



 
Ja sam poceo raditi skorije. Slikacu par slika,ali kod kuce,u njivi mi bas i nije do slikanja,jer prikolicu ne moze vuci 539 koliko potanja,moze,ali ako je jos jedan 539 ispred,mada trenutno vuku dosta jaci traktori. Moj 542 bi vukao,znam iz iskustva,ali je opet slogirao,nemoze da sam sebe da vuce. Lupa ponovo nesto u motoru. Vreme protice,da se radi mora.
 
Ukopčate vreteno na 1000 obrtaja, počnete od najmanjeg stepena prenosa dok ne dodjete do optimalnog. Nema tu pravila. Zavisi od mase koju treba seckati, sklopa biljaka, nagiba terena, nakvašenosti zemljišta itd...

@saleso
Lepo uradjeno, ali baš je teško sve to preneti u tim plastičnim kištrama. Neki pužni transporterčić bi dobro došao.
 
Nazad
Vrh