Kukuruz kokičar

Koliku cenu ocekujete kada se prirodno osusi? Vidim sada po oglasima 70-85din. Koliko proseka suvog zrna moze da bude sa kj?
 
Имам једно техничко питање за вас који сејете кокичар пошто и ја планирам ове године засејати га по први пут.
Који промер отвора на сетвеним плочама иде за кокичар, може ли се сејати са истим плочама као и меркантилни?
 
ja sam ga sejao sa oltovom mehanickom sejacicom sa promerom od 7mm,nije bilo od 6mm,i ispalo je ok,narvno razmak izmedju redova 70cm,i u redu na 24 cm,i ujedno sam bacio ureu posto imam kutije
 
Имам једно техничко питање за вас који сејете кокичар пошто и ја планирам ове године засејати га по први пут.
Који промер отвора на сетвеним плочама иде за кокичар, може ли се сејати са истим плочама као и меркантилни?
Koju sortu si planirao i koliko? Mi smo pre sejali pa se nesto mislimo opet posejati oko 3-4 jutra. Danas sam bio u Ideji i tamo je 145din kg, sa p.gazdinsta iz Zemuna.

@batakiki Koliko moze prinosa da bude, koliko izadje selektrovanje i pakovanje ako slucajno znas orijentaciono? Nesecam se koliko smo pre imali, inace sejali smo domace seme iz cardaka.
 
Добро је, ја имам плоче са 5мм рупама па ће значи моћи.
@vlada88 Новосадско семе имам, 620к, а планирам негде око 1кј, први пут ове године сејем.
Вероватно ћу га на јесен оврћи, провући кроз сушару и џакирати, за селектовање још ништа не знам.
 
Имам једно техничко питање за вас који сејете кокичар пошто и ја планирам ове године засејати га по први пут.
Који промер отвора на сетвеним плочама иде за кокичар, може ли се сејати са истим плочама као и меркантилни?
Idu ploce sa manjim precnikom rupa ,kao za suncokret , mislim da je 4 mm. Ako je 5,5 mm onda sitnije seme prodje kroz turbinu i bude redji sklop.
 
sa instituta NS seme 640k ide sa rupama 6-7 mm neces pogresiti ne treba ti manje,ja sam uglavnom sejao 1 dzak to je oko 3,5 kile kukuruza,izadje vise od pola a manje od jutra otprilike 3/4 jutra zemlje posijano.ja ga sejem samo sa instituta jeste skuplje ali je ok jer imam uglavnom iste kupce,sto drze kokicare,i oni su zadovoljni,prinos mi je oko1,5 t ,po meni je to dosta jer se prodaje od 80 -100 din na vise

- - - - - - - - - -

mislim da je 4 i 5 mm rupe male za sejanje ,moj je krupniji nece proci:osmeh:
 
Ima li neko seme kokičara na prodaju?
Seme mora da bude istog kvaliteta, što se kokanja tiče, kao ZP 611k.
Kupovao sam od ZemunPolja 611k hibrid i to je izuzetan kukuruz kokičar, malte ne..svaka se iskoka.
Problem je u tome jer ove godine nemaju manja pakovanja ,jedino da kupim džak od 25.000semena,a meni je to mnogo.
Treba mi za 10tak ari kokičara.
 
seme kokicara

Ima li neko seme kokičara na prodaju?
Seme mora da bude istog kvaliteta, što se kokanja tiče, kao ZP 611k.
Kupovao sam od ZemunPolja 611k hibrid i to je izuzetan kukuruz kokičar, malte ne..svaka se iskoka.
Problem je u tome jer ove godine nemaju manja pakovanja ,jedino da kupim džak od 25.000semena,a meni je to mnogo.
Treba mi za 10tak ari kokičara.

ostalo je meni vise od pola dzaka 611k, ako si zainteresovan, javi mi se na p.p.

- - - - - - - - - -

da se prvo predstavim,
poceo sam iz hobija da se bavim poljopriveredno proizvodnjom, pa sam odmah posejao 1,5 k.j. kokicara 611 k,
mora da se zahvalim svima koji su pisali u ovoj temi, jer sam je procitao vise puta, pomogli ste mi da prelomim da ga posejem.
 
Doživeo si to u praksi zato što ne poštuješ teoriju. Ali važno je da svi misle da znaju da rade zemlju iako ne znaju osnovne principe iz biologije i genetike. To je nešto što se uči u toku osnovne i srednje škole i na drugoj godini fakulteta.
Oplodnja je moguća od pojave svile do maltene kraja vegetacije pod jednim uslovom, u slucaju da nije doslo do oplodnje sa sopstvenim polenom.Kada se cev tučka tj. Svila osuši , došlo je do oplodnje.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Има ли каквих вести о овогодишњем кокичару, нешто тема заћутала.
Ја свој скинуо са њиве у зрну, сад ми стоји у приколици са 18% влаге. Може ли се то некако просушити, некако импровизовати, шта кажу искуснији, нема пуно, око 1500кг?
 
Bas sam malo pre video cenu 75 din. na kupujem prodajem.
Koliko je na veliko?
Sa koje površine ti je ta kolicina?
 
ZP ima naj bolju zapreminu u odnosu zrno kokica. Ns je po tom pitanju losiji, ali je kokica ukusnija. Generalno vise se trazi Zp.
 
Kome prodajete svu tu količinu kukuruza kokičara, ja kod nas neznam tko to traži, i jel uopće ima otkupa????
 
Nazad
Vrh