Kukuruz kokičar

batakiki

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2010
Poruka
92
koje reseto da spremim kad ima puno sitnog zrna,mislim da li ima i kod kokicara prva ,druga .....itd. klasa po krupnoci zrna

Svinjar01

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Maj 2012
Poruka
26
Posejao sam za sebe nekoliko ari kokičara.Užasno spora vegetacija.U pitanju je ZP611k.Koji je proces sušenja u domaćoj radinosti?..isti kao i svaki drugi kukuruz?

batakiki

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2010
Poruka
92
naravno da nije tajna,nadam se kao prosle godine za 100 din po kilogramu na vise

- - - - - - - - - -

kako je islo kod vas

zszolika

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
181
Pozdravljam vas,imao bi pitanje za one koji se bave kokicarom:U jednom clanku o proizvodnji sam citao da se ne sme gajiti blize od 200 m od merkantilnog kukuruza zbog medjusobnog oprasivanja.Dali je to u potpunosti tacno?Jer ako je to tako...nema sanse da se i ja isprobam u ovoj proizvodnji...

batakiki

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2010
Poruka
92
kod mene se to nije desavalo,da se medjusobno oprase,cak sam ga sejao i na razmaku od 70 cm,od merkantilnog,i to u isti dan:osmeh:

zszolika

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
181
Ako gledamo teoriju i ako bi se ipak desilo medjusobno oprasivanje onda bi se to odmah odrazilo na izgled i svojstva zrna kokicara ili bi to desilo samo ako bi ga ostavio za sledecu godinu za seme-sto mi ne pada napamet....

Koji Pera

Član
Učlanjen(a)
11 Nov 2013
Poruka
316
Naravno da će ga merkantilni oprašiti u to nema sumnje.Meni je bar oprašivao na razmaku od 40m,ali ne u nekoj značajnoj meri.

Vrh