Kukuruz kokičar

Murtin_

Član
Učlanjen(a)
20 Feb 2015
Poruka
578
Nista mi ne secemo. Nek tera kolko oće.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.555
Murtin kako kod tebe napreduju kokači? Kako izgledaju i hoće li da izdrže ove vrućine? Kod mene su u nedelju dobili lepu kišu 20l i sad nastavljaju da rastu. Još neće da vlatavaju i isteraju metlicu. Samo donja liska je suva a ostalo je ok. Ako za Petrovdan bude malo hladnije vreme i pala opet kiša onda će mu biti lepo da metliči i da se opraši. I ako tada padne 20-25l kiše onda će biti miran do Sv. Ilije a tada obavezno kod nas bude kiše koja mu je potrebna da nalije zrno.

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.555
Murtin takav je i kod mene tanak dugačak a zrno sitno. Sreća pa mi je mala površina. Šta naberem naberem. Videćemo kako ćemo sledeće godine. Ako uradim sistem za zalivanje možda ga i posejem. O tom po tom.

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.507
Koj kokicar preporucujete da posejem?
I kako da ga skinem beracem pa onda da krunim ili?
Pisejao bih nekih 70-80 ari.

zikabog

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2009
Poruka
845
Moze li se kokicar prskati Equipom? Preziveo sirak Nikosulfuron.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
3.292
Zasto ne pozoves Bayerovce da pitas? Gledao sam za secerac, koji je verujem osetljiviji od kokicara, za njega samo nikosulfuron preporucuju sto se tice sirka. A ako je sirak iz semena, onda si posle setve a pre nicanja trebao raditi sa Dualom, Stompom, Wingom.

zikabog

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2009
Poruka
845
Radio sam zemljisno dual+rezon+total, medjutim nije bilo kise pa se nije aktivirao. Posle toga sam prskao nikosulfuronom i dosao onaj hladan period pa je jako slabo dejstvo imao. Muhar se osusio, a sirak je bolovao pa preziveo.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Vrh