Kukuruz 2024

Jel imao tko ovakav slučaj? Ja ovo prvi put vidim. Samo jedna parcela je u pitanju, 80% biljaka je ovakvo a ostale su u petom listu i zdrave.
Prskano je Adengom kao i sav kukuruz koji imam.



Imao isti problem, adengo. Znam jer jedan dio njive je dobio puno manju dozu i normalan kukuruz, pretpostavka malo humusa u zemlji i kisela i dosta vlage.
 
Кажу да је неки пионир, зако'во.
315a3bce6285973377bad565d5927a14.jpg
 
Imam ja sličnu zemlju pored reke.
Jedne godine nisam uspeo da ga prihranim na jednoj takvoj njivi jer je kopan neki kanal i nisam mogao da pridjem njivi, tako da je od djubriva bilo samo 16-ca koja je zaorana, azot u proleće nula, i prinos na kraju nešto preko vagona suvog zrna.
Inače i u najvećoj suši 2012. I 2017. Takve parcele ne daju ispod 6 tona kukuruza.
Špartanje ne radim, jer i kad se prešparta i padne prva jača kiša napravi se beton odozgo kao i kad ga ne špartaš.
 
Cernozem toj zemlji nemoze prici . Mozda je bolji za psenicu , al za kukuruz nema bolje. Jedini problem tu je sirak i diabrorica ranije
Vidiš da nema sirka,njega rešavam u soji pošto se poštuje plodored i menja se soja,kukuruz.
I da još jedna stvar,ne orem je nikako u jesen zato što se pokazalo ako se uzore i bude veliki vodostaj i izlije Sava,kada se povlači hoće da odnese taj gornji sloj zemlje.Iz tog razloga u proleće oranje,krimliranje i setva sve u dva dana.
Bilo je jednom da 7g. nije orano,samo tanjirano i menjana kultura.Sada sojište tanjiram a kukuruzište orem.
 
Poslednja izmena:
Ako si imao na jednoj parceli oba i pionir i dekalab , samo dekalab tako uvrce listove na vrucini i podize gore i skuplja uz stabljiku , pionir to ne radi.
 
Nazad
Vrh