Kukuruz 2024

Sa čime mešate kohinor i slične formulacije da bi se sredstvo zadržalo na semenu?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Kad sam jednom to radio, nije mi baš uspelo. U Gauchu i ostalim sredstvima za zaštitu semena (FS-formulacija) dodata je boja na bazi akrilnih polimera, koja napravi film na zrnu kad se osuši.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Sa čime mešate kohinor i slične formulacije da bi se sredstvo zadržalo na semenu?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Najbolje mleko, dosta ljudi i radi sa mlekom. I ovako svaka dodatna hemija za tretiranje steti semenu pa ti je to najsigurnoja opcija da nemas dodatnih supstanci da pospese neke nuspojave.
 
Nisam nikada imao takav slucaj. Malo piva plus sredstvo pa na suce da se osusi i nikad problem.
 
Комшија лани пробао квасац па му се баш није свидело. Сад је решио да проба лепак за тапете који се иначе прави од кукуруза па не би требало да му штети. Иначе је размишљао и о јајима или дрвофиксу.
 
Ne znam sta ce vam sve to,mleko,pivo ili malo secera je dovoljno

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Комшија лани пробао квасац па му се баш није свидело. Сад је решио да проба лепак за тапете који се иначе прави од кукуруза па не би требало да му штети. Иначе је размишљао и о јајима или дрвофиксу.
Oho lepilo, kenda multifix ništa? 😁
 
I ja koristim vodu, upotrebom mleka, piva, šećera i koje čega se gubi sipljivost semena i može biti problem da seme se zalepi u kutijama pa ne curi u magacin ali no.
 
Кажу да је добар лепак за плочице и фасаду. Ту нема шансе да жичар може шта семену.
 
Nazad
Vrh