Kukuruz 2024

mi danas jos uneli kuruznju suvu ko barut(sutra nastavak),vi se raspravljate da li kukuruz koji je 8-9% vlage bio suv ili ne posle 20l kise
u petak skidali kukuruz sa 7posto u subotu i nedelju resavali kvar.u ponedeljak 35l.jucer kad smo se vratili to dovrsiti vlaga 8-9%.svi klipovi su bili obeseni prema dole tako da nije imalo sta dizati i drzati vlagu
 
Moze li neko da objasni kako izracunavaju prinos na ogledima? Kada svode vlagu na 14%. Bas me interesuje jer vidim ovde da ima prinosa i sa 8, 9 i 10% vlage pa koliko se izgubilo da je bilo 14%.
 
P0164 danas
82f0ae42ceb9e68c5412b472b6a19d53.jpg
fdbf8a55bdc630f4a4e458f11f304a42.jpg

Što reče @BARBULA kakav bi to tek kukuruz bio da sam ga posejao u februaru!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ovršili danas ovaj sa slike. Nije išao na vagu, sve ostaje kod kuće. Uglavnom sa 1 kj napunili 2/3 zmajevke.
Sledeća njiva 3kj (sejano 2 reda p0164, pa reda p0217 i tako u krug), napunili 4 kikindske prikolice.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sa tri hektara skinuto 27 bunkera i 6 prikolica silaze jednoosovinke sa metarskim nastavcima.
Zadnja kisa 20 jula.
Covek prosto da nepoveruje.
 
Redmi Note 12 pro 5G, provučena slika kroz Lightroom.
50% sam bio u pravu .
Nije tema ali evo to me podseti , na letovanju sam i za ovih 10-tak dana sam osim sebe video samo jednu ženu da koristi foto-aparat .
Nekada je svaka druga porodica skljocala po plaži sa nekim kompaktom a sada gotovo niko .
Ne kazu džabe " najbolji fotoaparat je onaj koji ti je trenutno pri ruci "
Bez mobilnog se više nista ne može .
 
Nazad
Vrh