Kukuruz 2024

Od nekoliko zmajevki siliranog kukuruza , a sve kupuju i prodaju mlijeko, jel ti kolega znas mozda koliko krava treba da pojede za 1 litar mlijeka , ili si krave vidio samo na slici?

Nije mi jasno , malo nepovezano pises , koji kupuju sve sa 3 krave ili 150 krava ili onaj izmedju?
 
Danas zavrsen kukuruz
Pionir 0023 3.8t vlaga 8.4%,predusev beli luk
Prinos po jutru
Otkad znam za sebe nikad nisam vrsio kukuruz sa ovom vlagom .
XD,daleko je to od niske vlage.Ja sam moj kukuruz vrsio sav sa vlagom od 5.5-7%.A 4.5% vlaga je najmanja koliko cujem sto je neko doneo u zadruzi.Odavno su nasi kukuruzi izgoreli po ataru,a kazu ovi nema suse,more mrs u p... materinu.Ispadne opstina Secanj da ima prosecnu godinu jbt,ko je tu lud meni nije jasno...
 
Od nekoliko zmajevki siliranog kukuruza , a sve kupuju i prodaju mlijeko, jel ti kolega znas mozda koliko krava treba da pojede za 1 litar mlijeka , ili si krave vidio samo na slici?

Nije mi jasno , malo nepovezano pises , koji kupuju sve sa 3 krave ili 150 krava ili onaj izmedju?
Pa ja izgleda moram i da crtam, zar je bitno ko kupuje, kupuje ovaj što nema zemlje a ima 6 krava, a kupio je i ovaj što ima 30 krava 3 zmajevke jer mu je bilo jeftino iako je završio svoju silažu. Šta je tu nepovezano, koliko krava pojede ja nemam pojma jer krava nemam već 50 godina i neću je ni imati u mom životu.
 
Vazno je koliko krava pojede jer ako sve kupujes da hranis krave a zivis od mlijeka , onda pretpostavljam da mlijeko preradjujes u neki basnoslovno skupi sir da ti se isplati ili radis iz hobija a novac za zivot zaradjujes na necem drugom , imas plantazu mare u zadnjem dvoristu 8-)
 
Vazno je koliko krava pojede jer ako sve kupujes da hranis krave a zivis od mlijeka , onda pretpostavljam da mlijeko preradjujes u neki basnoslovno skupi sir da ti se isplati ili radis iz hobija a novac za zivot zaradjujes na necem drugom , imas plantazu mare u zadnjem dvoristu 8-)
Teško je izgleda objasniti, nemam ja krave, pričam kako rade drugi ljudi.
 
Teško je izgleda objasniti, nemam ja krave, pričam kako rade drugi ljudi.
I kod mene je bila slicna situacija na jednog stanovnika sela 10 krava sad je na jednu kravu 10 stanovnika sela, ukratko ostali su samo ovi sto ne prodaju mlijeko vec preradjuju mlijeko u neki druge proizvode i prodaju.
 
Ko je ušao u mljekarstvo zadnjih 10 g nemožeš domaćinstvo prepoznati. Ovi preko 7 ha zemlje su mnogo napredovali, ovi preko 10 ha su postali giganti, a ovi sa 3- 4 ha su počeli kupovati novu mehanizaciju, ne svi ali većina.
 
Ja s tobom ne bi ni u istu drzavu 8-)
Немој два пута рећи, већ смо једном били сви у истој држави. Свашта може да се деси, видиш да су се ови наши председници повампирили па можда им опет на памет падне "братство и јединство"!
 
Mi jos nismo zavrsili, ali ce prosek biti oko 2.5t po kj. Negativni rekord koji smo radili kod rodjaka 1025kg na 4kj. Losija zemlja, lose je radio i na kraju susa su doveli do toga.
 
Nazad
Vrh