Kukuruz 2024

Mene su u poljoprivrednoj školi učili da je najbolja zemlja Donji Petrovci i deo Vognja. Ti podaci se moraju ažurirati jer su se očigledno pojavili neki novi plodni pojasevi za koje nismo znali.
 
Ne vidim problem sa tvojim prinosom, to je vise od 4t po jutru sto uopste nije lose..
Pojedinci imaju preko 5 tona pa i 6. Količine đubriva slične, hibridi slični, možda moji i bolji, padavine iste, čistoća njiva slična, a razlika u prinosu 50 %. To su ljudi koji kako god da urade uvek pogode- poseju kasno pogodak,porane pogodak,bace đubrivo bin go,ne bace 7 na lotu itd.
 
Pojedinci imaju preko 5 tona pa i 6. Količine đubriva slične, hibridi slični, možda moji i bolji, padavine iste, čistoća njiva slična, a razlika u prinosu 50 %. To su ljudi koji kako god da urade uvek pogode- poseju kasno pogodak,porane pogodak,bace đubrivo bin go,ne bace 7 na lotu itd.
Pusti price, gledaj svoje i radi najbolje sto mozes. Ja samo kazem svaka cast i to je to, ne idem ni u kakvu raspravu ;)
 
Danas sto sam vrsio prinos nesto oko 3t/ha,nije sve jos predato,ali tu je sigurno oko te cifre,na nesto boljoj zemlji ne verujem da ce preci 4-4.5t ,mozda 5t,plafon.Nema suse kod nas po onom sr... grafikonu,prosecna godina (n) .....Zrno izgleda da se poplasis,sitno,nikakvo,mislio sam sad kad mi ne prime na otkupno mesto ali gle cuda i drugi dovlace isto smece u prikolicama xd.
 
Arkadije ti i paor da vise ne pisete o prinosima jer stvarno ne zivite u realnosti i vredjate intelegenciju normalnima!
Pa jbt od Januara niste kise imali a prinosi ocekivani i do 5 t / Ha
Ja razumem da je to mnogo manje od dobrog ali je ipak daleko od bede i suse o kojoj kukate od posle nove godine!
Ponavljam, kad je bilo lose i kad je stvarno suse bilo kod nas imao sam 180 kg/Kj kukuruza.
 
A mi nismo imali takve prinose ?,mislis da si samo ti imao jedne godine par stotina kg po hektaru kukuruza ?.Ima parcela gde nema ni 2t/ha kukuruza,nisu moje ali znam da ima i toga,jel ti to dovoljno za susu,ili treba jos manje biti ?.
 
Urađen juče kukuruz DKC 4897 sa prinosom od 5,3 t/ha uz svu primenjenu agrotehniku. Računica kaže da su trškovi ( bez uračunate arende koja je oko 250 €/ha u mom okruženju) i cenom kukuruza od 19 din/kg na nivou prinosa od 6,1 t/ha što znači da je minus - evidentan. Idemo dalje. Bez dalje rasprave o količini padavina jer brojke kažu sve.
 
Sad izmerio vlagu neki Zp novi fao 800 zaboravio sam oznaku 12.3% 😅 . (Njiva bila za silazu i nestalo mi pionira 1535 za dva dzaka i ja posejem ovaj i bas taj deo njive ostao ne izsiliran jel sam napunio jame)

A P 0217 pored reke 17.6%
 
Kod mene puk'o top.Ostalo još nešto malo usluga i kraj za ovu sezonu.Generalno, spram godine prinos je u redu ali cena ne valja ništa.Veći deo je na lageru pa ćemo videti šta će biti od svega toga.
 
Arkadije ti i paor da vise ne pisete o prinosima jer stvarno ne zivite u realnosti i vredjate intelegenciju normalnima!
Pa jbt od Januara niste kise imali a prinosi ocekivani i do 5 t / Ha
Ja razumem da je to mnogo manje od dobrog ali je ipak daleko od bede i suse o kojoj kukate od posle nove godine!
Ponavljam, kad je bilo lose i kad je stvarno suse bilo kod nas imao sam 180 kg/Kj kukuruza.
3 или 4 корпе клипа на јутро, мислим да је 2012. године. Значи, 30-40кг/кј.
 
Nazad
Vrh