Kukuruz 2024

P 9757 vlaga 12.2
14m k/j
N1Mf1oC.jpeg
eNKCfSS.jpeg
 
Sejaces ga opet samo malo prdis
Prost si za medalju.
I deluješ neozbiljno kao da se fiksaš.Što reče u filmu "jeli sinko,jel ti i dalje pušiš onu travu???"
I da dodam,dve ili tri godine stvarno im je bio dobar 9911,za solidne i dobre godine vrh hibrid ali u suši rikne prvi.Tako da ne vredi ga sejati već dve,tri godine zbog vremenskih uslova.
 
Nisam preterao.
Gde da?
Tamo gde je bilo extra kiše pred ovaj talas pa je imao od čega da izdrži što duže.
Imao sam i ja juče baš vrhli 8 kj 4 vagona pionira ali dobio je kiše dosta pred onaj prvi talas vrućina.
Nekad treba biti realan a ne pričati ono što voliš da čuješ, ja ga oduvek sejem i uvek je lošiji od dekalba a sad je postao i skuplji zadnje dve godine,jedna kesa zaprašena čini mi se da je bila 9600 za keš,prva grupa.
Sreća naša pa je dekalb baš jeftin.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sreća naša pa je dekalb baš jeftin.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nije uopšte,nisi me razumeo i on je skup, naročito prva grupa,pa i druga ali bar znam šta da posejem a kod ovih više ne znam ni koji bi hibrid odabrao,mešao sam bar 5.Ali bar brže otpusti vlagu,dobro ove su svi otpustili,i ne pada i ne ispadaju klipovi iz ljuštike a i bolji je prinos
 
Ja mogu sve to identično da kažem samo za pionir. Sejao sam ranije dosta dkc, i jedino sam papreno plaćao seme, ništa više. Nikakve "vau" rezultate sa njim nisam postigao.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Svaki dijalog zavrsi u potpuno pogresnom smeru, kao da se radi o dve suprotne navijacke grupe.
Hoce li se ikad voditi dijalog tipa "da, zanimljiv podatak", ili "hvala kolega na informacijama", ili recimo "cenim vas pogled na ovaj problem, ja imam neka druga iskustva, ali postujem vasa" itd.
Ne, nego odmah ovaj je smece, to su ovakvi, to su onakvi, to nista ne valja, sto si to sejao jesi glup, samo vredjanje i vredjanje bez trunke postovanja.
Na kraju ce ostati par "kerova" na ovom forumu pa nek se izujedaju do kraja oko gole koske.
 
Merena vlaga danas 9911 i 0164 vlaga 15%, 0217 vlaga 16%. Najbolje zrno ima 0217 i najzdravije. U petak se skida nema šta da se čeka.
 
Nemos generalizovati , ako bas mora kao firme , dekalb i pionir ,tu su negdje. Kako kad,kako koji ,kako gdje. Iz iskustva ,mozda eto ,pionir veci hektolitar ,dkc stabilniji na vjetar ,pionir mozda ne odreaguje na kratkotrajan toplotni talas , ako je duzi gube svi . Pioniri mozda u nicanju generalno malo bolji . Malo i skuplji za nijansu itd
 
Svaki dijalog zavrsi u potpuno pogresnom smeru, kao da se radi o dve suprotne navijacke grupe.
Hoce li se ikad voditi dijalog tipa "da, zanimljiv podatak", ili "hvala kolega na informacijama", ili recimo "cenim vas pogled na ovaj problem, ja imam neka druga iskustva, ali postujem vasa" itd.
Ne, nego odmah ovaj je smece, to su ovakvi, to su onakvi, to nista ne valja, sto si to sejao jesi glup, samo vredjanje i vredjanje bez trunke postovanja.
Na kraju ce ostati par "kerova" na ovom forumu pa nek se izujedaju do kraja oko gole koske.
pa sta pises 5,5 tona pa se posle ispravljas ima i od 2.5t pa navise

ti ne shvatas da ovo citaju govna iz sns-a a zna se ciji su oni otkupljivaci


mislim svaka vam casta ko imate 5 tona koliko kukas bogte tvoj na ovom forumu ko da treba da imas vagon ipo po jutru
 
Upravo sam odgledao snimak od poznatog Radoslava. Vrsidba kukuruza na njegovim parcelama. Dakle nije arenda. Neki DKC hibrid. Prinos preko 9 t/ha. Sejano na 20 cm. On se zalio da od pocetka jula nije bilo kise odnosno tada je bila zadnja kisa. I sada mi nesto nije jasno. Ako je tolika susa a rodi 9 t pa kako rodi kada nije susa? Koji su tada prinosi? U ovoj godini neko moze samo da sanja takav prinos. Mozda ima nesto i u zemlji. Ali svaka cast njemu ako je toliki prinos. Bravo Radoslave.
Rekao je u snimku da je u Surduku, mestu gde se njiva nalazi, palo još dve kiše posle trećeg jula a kod njega u Krčedinu nije.
 
Rekao je u snimku da je u Surduku, mestu gde se njiva nalazi, palo još dve kiše posle trećeg jula a kod njega u Krčedinu nije.
cekamo krcedin

dr shale kaze preko 4 tone

i sto je fora postavljam vam slike mojih njiva
ne izmisljam
mislim da ne izlgledaju lose i da su ciste

jednostavno roda nema
 
Svaki dijalog zavrsi u potpuno pogresnom smeru, kao da se radi o dve suprotne navijacke grupe.
Hoce li se ikad voditi dijalog tipa "da, zanimljiv podatak", ili "hvala kolega na informacijama", ili recimo "cenim vas pogled na ovaj problem, ja imam neka druga iskustva, ali postujem vasa" itd.
Ne, nego odmah ovaj je smece, to su ovakvi, to su onakvi, to nista ne valja, sto si to sejao jesi glup, samo vredjanje i vredjanje bez trunke postovanja.
Na kraju ce ostati par "kerova" na ovom forumu pa nek se izujedaju do kraja oko gole koske.
Ja sam žargonski napisao da je smeće pionir Nikome nisam rekao da je glup nego je kolega napisao ne prdi.
Evo sad ti pišeš kerovi misleći verovatno na nas dvojicu.
Jako ste pametni kolega,poštujem Vašu hrabrost da mi to napišete na forumu.
 
Nazad
Vrh