Kukuruz 2024

Odličan prosek sa tim su mnogi zadovoljni i u dobrim godinama. Blago vama sa takvom zemljom tu kiša nije ni potrebna.
To je prosek na toj njivi, a ne u ataru
Na tom potesu je bilo malo vise kise nego u ostalim delovima. Inace rod kukuruza se krece od 2,5 do 5 t/kj. Oni koji su posejali ranije i posejali u deo atara gde je palo malo vise kise do 2.07. su bolje prosli.
Ovde sam samo hteo da dam primer izmedju dve konkurentske kuce, mozda nekom koristi.
 
Juce vrsio mas 333 odlican. Po mojoj procjeni oko 6.5 t po hektaru. 300 metara dalje kws kasmir ispod 4 tone. Potpuno ista agrotehnika, predusjev i datum sjetve. Inace ipak moze da se vrse kukuruz i sa skoro 18% vlage. Dan nakon zetve mjerio 17.6 vlaga jutros 15.1%. Temperatura ujutro bude oko 21 stepen po danu ne prelazi 24 stepena u dubini. Moze se i bez lopate ipak.
 
To je prosek na toj njivi, a ne u ataru
Na tom potesu je bilo malo vise kise nego u ostalim delovima. Inace rod kukuruza se krece od 2,5 do 5 t/kj. Oni koji su posejali ranije i posejali u deo atara gde je palo malo vise kise do 2.07. su bolje prosli.
Ovde sam samo hteo da dam primer izmedju dve konkurentske kuce, mozda nekom koristi.
Veci primer si dao koliko je suse bilo kod tebe pored tolike kuknjave nego razlike u hibridima!
Ponavlja ti se isto sa kukuruzom kao i sa sojom od pre par godina!
5 t kukuruza !!! U nevidjenoj susi!😳
 
To je prosek na toj njivi, a ne u ataru
Na tom potesu je bilo malo vise kise nego u ostalim delovima. Inace rod kukuruza se krece od 2,5 do 5 t/kj. Oni koji su posejali ranije i posejali u deo atara gde je palo malo vise kise do 2.07. su bolje prosli.
Ovde sam samo hteo da dam primer izmedju dve konkurentske kuce, mozda nekom koristi.
Kako si merio prosek na jednoj njivi? Kosio po etapama ili?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh