Kukuruz 2024

Dok su mi skidali sucokret, uđem u njivu pored gde mi je kukuruz DKC 4897 i uzmem par klipova, osrednji, okrunim i vlaga 14,2-14,8. U sredu je Velika Gospojina, u četvrtak- petak i to se radi. Da mi je neko pričao da će mi do 1. septembra sve njive biti čiste, ne bih verovao.
Počeli da skidaju ljudi i soju, prinosi katastrofa od 600-1300 kg/ha.
 
Čekaj sad, subvencije po kg?
Kome su više potrebne u ovakvim godinama, onome što je rodilo 700kg po jutru ili onome sa 7 tona po kj? Ako ćemo tako.
Subvencije bi trebalo da su podsticaj ljudima da bi se zemlja obrađivala, a zemlje nema trenutno ni dovoljno koliko bi ljudi radili tako da ispada da subvencije nisu ni potrebne?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Prvo mogao bi sam sebi davati odgovor na pitanje iz prvih redova a potom obrazloziti malo detaljnije zasto mislis da subvencije nisu potrebne.
Jesi li ih ti primio ili si se odrekao u korist bilo cega korisnog?!
 
Prvo mogao bi sam sebi davati odgovor na pitanje iz prvih redova a potom obrazloziti malo detaljnije zasto mislis da subvencije nisu potrebne.
Jesi li ih ti primio ili si se odrekao u korist bilo cega korisnog?!
Jesam dobio/uzeo subvencije, što ne bi kad mi pripadaju. Nego ljudi pametuju pa reko ajde i ja. Nije valjalo 4k po ha a sada nekima ne valja ni 18k/ha subvencija.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Čekaj sad, subvencije po kg?
Kome su više potrebne u ovakvim godinama, onome što je rodilo 700kg po jutru ili onome sa 7 tona po kj? Ako ćemo tako.
Subvencije bi trebalo da su podsticaj ljudima da bi se zemlja obrađivala, a zemlje nema trenutno ni dovoljno koliko bi ljudi radili tako da ispada da subvencije nisu ni potrebne?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nema u Vojvodini i okolini, dodji na jugu i istoku Srbije da vidiš šta je neobrađena zemlja. 🤨
 
Ne, nisi upravu, nije bilo pokrovnog useva. Plan je bio da se sve poseje pšenica ali nisam uspeo, znači tanjiranje. Sklop je liš zbog ptica, verovatno vrane i zbog pripreme i setve u pogrešno vreme, a verovatno sam i ja doprineo nedovoljnom dubinom setve.
Ja uvek pišem istinu, za razliku od većine, a mogu da kitim kao i oni. Naprimer imao sam njive gde je bilo i preko 6t/kj, mogao sam malo i da dodam i eto rekorda 😃.
Suština mog komentara je prozivanje onih koji su bili za subvenciju po kilogramu jer su pisali da su oni dobri radnici i da zbog toga imaju velik prinos, a to mora da se nagradi. Ispravite me ako nisam upravu.
Koliko ti nemas pojima sta su trebale biti subvencije po kg a lupetas non stop na forumu da sve znas

Sta ce onom sada subvencije kad mu rodi 70m kukuruza pimo jutru da ima iste subvencije kao onaj sto mu rodi 800kg

Jel si toliko uobrazen ili sta ja neznam stvarno ali da si ne dokazan covek to je cudo
 
Danas skinuo 3,5 kj dkc 5075, prinos ravno 2 vagona. Predusev beli luk. Odlican kukuruz za ovu godinu prijatno me iznenadio.
Juce ovro 1,5 kj predusev psenica ali losije zemljiste bilo ravno 5 tona na 1,5 kj. Losa zemlja uzela danas a odlicno je izgledao.
 
Dok su mi skidali sucokret, uđem u njivu pored gde mi je kukuruz DKC 4897 i uzmem par klipova, osrednji, okrunim i vlaga 14,2-14,8. U sredu je Velika Gospojina, u četvrtak- petak i to se radi. Da mi je neko pričao da će mi do 1. septembra sve njive biti čiste, ne bih verovao.
Počeli da skidaju ljudi i soju, prinosi katastrofa od 600-1300 kg/ha.
Radi danas. Niko ti neće platiti kada ti vlaga bude ispod 13%. Kod mene bila i 10%, izgubio sam 3%, za mene je to kada se preračuna u čistu zaradu mnogo.
 
Nije! Ne poznaješ naš teren!
Kao što statičari ne znaju kakvi vetrovi duvaju kod tebe, tako ni ti ne znaš kakvi vetrovi duvaju kod nas.
Naglasio sam da je tako kod mene.
To se podrazumeva da kod nekog drugog nemora biti isto.
Očigledno te ne zanima tema poljoprivreda, nego da nekoga podje.avaš i da lečiš komplekse.
Žao mi te je ali priroda je takva, neumoljiva.
 
Ne. Napisao si da je taj njegov kukuruz već danas ili sutra za vršidbu. A onda si napisao da je tako kod tebe. Ako je kod tebe tako, ne znači da je i kod drugog. Pišeš samo da bi pisao.

U mom i Mirbanovom kraju kukuruzi ne skidaju baš tako vlagu kao kod tebe.
Baš bih voleo da vidim kako će to za jedan dan da spusti za jače od procenta.

Ma ne zanima me, ja to čisto onako upadnem u temu, nemam mnogo kukuruza ove godine, čisto onako iz hobija posejao stotinak vreća, da imam neku zanimaciju u slobodno vreme.
 
Nazad
Vrh