Kukuruz 2024


Dali je neko radio ovaj kukuruz Fabio Singenta, u mojoj okolini ovaj kukuruz ima daleko najviše zrna na klipu i prilično je klip jedar, a slabo ima gumenog klipa, a to mi govori da ga je i crvenilo slabo pogodilo.
 
Mislim da je pre dve nedelje kukuruz bio u još nepovoljnijem stanju za berbu.
Zašto? Zrno jeste bilo već dosta suvo, ali šapurika, čokanj je bila još uvek puna vlage i nesrazmerno velika u odnosu na veličinu zrna pa su klipovi bili 'klimavi" i lako se krunilo.
Sada se i ona potpuno osušila i usahla, a zato što se smanjila zrno je zategnuto i teško se kruni.
Zrenje kukuruza ove godine nije normalno već je u pitanju prinudno sazrevanje tako da je zrno bilo pre suvo nego ostatak biljke.
Brati kukuruz ili bilo šta drugo skidati na 40+ stepeni.. Ne znam, svako ima izbor..
Biće valjda bar malo hladnije, ovo su nehumani uslovi, gotovo neizdrživo.
 
ovako se danas radilo kod mene-za sve neverne bebe
Imamo jos 3 skinuti ali na ovom suncu **greška
Ima reflektor pa da se radi po donekle ladnoci


A sto je fazon ovi mogli da cekaju bar nedelju dana jos za branje,ono od prekljuce eno mesam lopatom 20m ko budala da se ne upali

Smesni ko semafor


tf9kblT.jpeg
No50j69.jpeg

bJIANRZ.jpeg
gTKMvFP.jpeg
KWqiMOJ.jpeg
 
Slazem se sa Lulom rano je i kod nas za berbu, kada se okruni aparat pokazuje vlagu oko 27%
Obrali smo bunker ipo i eno cardaku kao da je krenuo da se greje, tako da cekamo jos nedelju dana minimum

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Slazem se sa Lulom rano je i kod nas za berbu, kada se okruni aparat pokazuje vlagu oko 27%
Obrali smo bunker ipo i eno cardaku kao da je krenuo da se greje, tako da cekamo jos nedelju dana minimum

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
To je idealno za branje,normalno da se greje kad je temperature 50 stepeni

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
To je idealno za branje,normalno da se greje kad je temperature 50 stepeni

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
pusti pametnjakovice

moj je oko 27do29% vlage i za branje prva klasa a pionir je



forum je postao za odredjena lica koja pametuju
i starim clanovima koji novim da ih ne uvredim glupim clanovima pitaju sta i kako i gde sta da nadju,kao da ne postoji internet gde sta da nadju itd
bukvalno komedija
 
Некада је било правило бар три дана на земљи на гомили да лежи кукуруз пре утовара у чардак. Баш из тог разлога да се не би упалио у чардаку.
 
Nazad
Vrh