Kukuruz 2024

Pa da. Prošao sam i Slavoniju i dosta Podravskog kraja i Bilogorskog, ima situacije svakakve i možda je najzeleniji kukuruz taj Bilogorski kraj.
Kod nas je izgorio po pjeskuljama, ali kod mene je 80-90% dobra situacija, očekujem prosjek nekih 7-8 tona po kj sa 20 %.
 
ovako se danas radilo kod mene-za sve neverne bebe
Imamo jos 3 skinuti ali na ovom suncu **greška
Ima reflektor pa da se radi po donekle ladnoci


A sto je fazon ovi mogli da cekaju bar nedelju dana jos za branje,ono od prekljuce eno mesam lopatom 20m ko budala da se ne upali

Smesni ko semafor
1nPXhYj.jpeg

Ovo ne moze da se kupi
 
Slazem se sa Lulom rano je i kod nas za berbu, kada se okruni aparat pokazuje vlagu oko 27%
Obrali smo bunker ipo i eno cardaku kao da je krenuo da se greje, tako da cekamo jos nedelju dana minimum

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Cim je ispod 30% vlaga moze lagano da se bere.. Ako cekas da spadne ispod 20 velika verovatnoca da ces imati gubitke jer ce se kruniti tokom berbe..
 
Koja ce vam cena biti za prodaju od kuće imajući u vidu da je rod od prošle godine sada prepolovljen a negde ima i manje od pola?
 
Prošlogodišnji sav od kuće otišao po 25 dinara, oko 100 tona.
Videćemo za novi, ispod tih 25 neće sigurno.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ko kako hoće. Može džakiran, može u rinfuzu.
Dolazio čovek sa telehenderom i prikolicom pa sam sebi tovario, a opet neki drugi dolazio svakih 15 dana po tonu izdžakiranog.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
.....................................
Milanković je izneo predlog moguće reforme, a svi predstavnici pravoslavnih crkava su ga na tom saboru prihvatili. Valjda ne bez razloga?
Kakva je korist ako je nešto prihvaćeno a ne sprovodi se ?
Da li to znači da crkvene praznike obeležavamo kad im vreme nije ?
A ako bi se i sprovela ta zajednička odluka da li bi praktično značilo da se sve pomera 13 dana unazad ?
Rekao si da je potreban veliki vremenski period kako bi odstupanja po kalendaru bila jedan dan ali merenje vremena i postojanje planete zemlje su igre velikih brojeva pa se tako i ta odstupanja povećavaju .
Nije bitno koliko je malo odstupanje , bitnije je da ono postoji pa onda vernici u ne znanju greše i slave kad nije prilika za to ?
 
Nazad
Vrh