Kukuruz 2024

IMG-1424.jpg
IMG-1420.jpg
Nikad ranija berba 542 i zmaj 214 solidno ide 3 spora 1600 obrtaja i jedva postiže da izbacuje( nije ubrzan)
 
Obisao juce kukuruze...Oprasen dobro,klipovi solidni u zavisnosti od fao grupe...kukuruzi iz fao grupe 350-450 su bolji od kukuruza fao grupe 450+ ...falila jos jedna kisa...posle ovog talasa vrucine ce moci da se skida vecina kukuruza...ocekujem oko 4500 kg/kj...10% manje-vise.
 
У фирми, косе сунцокрет и кукуруз дан/ноћ. Па је остало у комбајну. Сутра ће почети да спремају суперсилажу, никад раније. За своје потребе сам нашао пајдаш, неће још 3-4 недеље. Ваљда...
 
Само зрно, некад третирано са окулантом. Самеље се и гази се до бесвести. Затвори се са фолијом да одстоји неколико недеља. Када се отвори схватите од чега се прави пиво код нас ...
 
Ja pajdas danas brao u klipu i mogu reci manju vlagu ima nego p9911 na istoj parceli
У фирми, косе сунцокрет и кукуруз дан/ноћ. Па је остало у комбајну. Сутра ће почети да спремају суперсилажу, никад раније. За своје потребе сам нашао пајдаш, неће још 3-4 недеље. Ваљда...
 
Момо, коси се са комбајном, на 40 % влаге цури млеко. Гађа се од 27 до 33% влаге. Испод те влаге не може да се утаба и трактори се заглављују. Било је година да ров буде начет наредне године.
За ову годину нико нема процену колико ће бити а треба барем 400 вагона.
 
Маркић, ово је долина криваје. Али она прогноза што сам окачио у другој теми, ако буде и недељу дана ближе 40°С има да се скува. Биће премало комбајна ако влага побегне.
 
Маркић, ово је долина криваје. Али она прогноза што сам окачио у другој теми, ако буде и недељу дана ближе 40°С има да се скува. Биће премало комбајна ако влага побегне.
Pre neku godinu IM Djurdjevic je kupovala vlažan kukuruz, njihov kombajn- gratis,prevoz gratis isto se pravila super silaza.
 
Nazad
Vrh