Kukuruz 2024

Medeya 130gr/ha +terbutilazin 1l/ha posle setve a pre nicanja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod mene kukuruz potpisuje kapitulaciju, do pre nedelju dana se držao sad je već kraj. Sve sejano 29.4 sve Pioniri. U poređenju sa ovima što su sejali početkom aprila bolje su se držali, ali će vaga pokazati ko je bolje prošao.
 
Danas proveravao P9889, po malo zelenila na stabljikama uglavnom je sve spaljeno u poslednjih 10ak dana. Vlaga ~32, tezina zrna jednog prosecnog klipa ~240g. Lepo popunjeni klipovi, on se izvukao sa oplodnjom..
 
Do pre 10 dana bio vise od pola zelen, sad ga isfenirala kombinacija sunca i vetra samo tako ali klip vlazan. Prilicno tesko se kruni a on kad je suv zrna sama ispadaju..
 
Kod nas je zadnja dobra kisa bila negde 20 Jula, tako da kukuruzi su u dosta dobrom stanju i ocekuje se solidan prinos, ali zato ce nam soja ukoliko ne bude skoro dobre kise puknuti ko zvecka, iako je potencijal roda bio 2 t/kj i vise!
 
Pa svake godine ona ima taj potencijal al samo u prvoj polovini vegetacije,do juna meseca . Na kraju podbaci ubedljivo najviše i tako već unazad godinama. Zato će biti trajno izbačena iz strukture ne samo kod mene nego i kod drugih.
 
Јбм ти кошење кукуруза на +35ц у шорцу и мајци кратких рукава. 🥵
Шапурика као гумена, морао сам корпу затећи до краја да би крунило свако зрно са ње.
 
Pa svake godine ona ima taj potencijal al samo u prvoj polovini vegetacije,do juna meseca . Na kraju podbaci ubedljivo najviše i tako već unazad godinama. Zato će biti trajno izbačena iz strukture ne samo kod mene nego i kod drugih.
Pusti ti Jun mesec, svakako da u Junu se sva zeleni i sve je u redu.
Ja ti govorim za trenutno stanje kad se zeleni i ima visinu i puna je sitnih mahuna.
O takvom potencijalu prinosa govorim!
 
Sav njen potencijal je popušio u samo dve nedelje ne samo ove godine ,jasno sve nema tu više nikakve perspektive ni nadanja.izvinjavam.se za off
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh