Kukuruz 2024

@Pajdaš Kod mene sve to što si napisao pa i bez leda (i to je na posletku neka voda za gajenu biljku), pa ne mogu da se žalim na jalove biljke.
Jedino na jednoj njivi 4 kj gde je posejano na 21cm umesto 25 kao na svim ostalim njivama, je dosta sitniji klip.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
5068 uopce nije dobar hibrid u odnosu na 5092. A kukuruz na predusevu suncokretu je podbacaj naspram na pretkulturi psenici. Barem je kod nas tako
 
P0164, sve na istoj njivi, tri tipa zemljišta. Poslednja slika peskovita zemlja, tu je ke najviše ,,pečen'', ali opet ima nekakav klip. S obzirom na sve, nije tako loše. Malo su mu pomogle dve zadnje kišice, bio sam ga otpisao potpuno.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
ec651a6290d61be3613611feb154dafc.jpg
ad471f8a4e3b7c7bbdcccb7c09d54ea4.jpg
ce64912268f3519156f3b509893d2534.jpg
37fd2634bdc5170fc0c6e3981be7744d.jpg
 
Da, očekivao sam da je mnogo izgoreo ali nije zeleni se, ali nisam zadovoljan samim klipovima, imaju po 18 redova a zrno sitno, malo jadno.
 
Kws hypolito se ne boji konkurencije a u odnosu na pioneer koji se sije bar 80% u nasem ataru dosta bolje izgleda u ovoj godini. Vidjet cemo sta kaze vaga.
 
Nisam nezadovoljan daleko od toga ali mi se ne sviđa što je klip kratak i tanak iako ima 18 redova i u redu po 35 do 40 zrna. Ali šta je tu je mada i AS 72 je bio na oko jako lep a na vagi jako lak, tako da ću videti na kraju rezultate.
Pećinci su imali zadnju kišu 1 jula (40-60 litara) al kukuruz se drži dobro i biće prosečna godina po prinosu. Izgledalo je da će biti extra ali šta je tu je.
 
Godina prilicno teska. Kukuruz ponio da sam mislio da ce biti bacanja po putu. Vise od 2 mjeseca bez kise su uradila svoje. Da imam slobodnog vremena moglo bi se krenuti u berbu. Ove godine prva sjetva 28.3 0725 stigo za berbu izgleda solidno bice barem 3-4 tone po hektaru. Kws inteligens isti dan sjetva ide danas u silazu nema nista. Slab klip, dosta jalovih. Ove godine sam posijao sasvim slucajno mas 333 izgleda dobro. Zao mi je samo sto nismo dobili jednu kisu da vidim sta bi tu bilo. Na svakom stablu su po 2-3 klipa i najzanimljivija stvar sto nisam nikad vidio je da su iz zemlje krenuli kao zaperci po 3-4 i na svakom je bio klip. Da je to sve izguralo mozda bi bio rekord za zemljiste seste klase 😂.
 
Kod nas skidam kukuruzu kapu svako ko je lepo odradio je dobar svaka biljka ima jedan klip lepo zavrsen moj jos uvek zelen i jasno se vidi u celom ataru syngenta i pionir najbolje podneli susu ali posle ovog lucifera i zadnje kise koja je bila 02.07 ocekujemo pocetak berbe od 1 septembra u klipu uz bozju pomoc

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Prvog seprembra će većina kukuruza u Srbiji imati vlagu 10% i kruniće se pri branju. Mislim na zapadni genetiku.
Kod mene u selu sa 28 na 15 pala za 7 dana.
 
Nazad
Vrh