Kukuruz 2024

Ne mislim da je jedini razlog ali jedan od bitnih razloga jeste. Neću da komentarišem na tu temu više, pošto čini mi se da ljudi ovde baš nevole neisto mišljenike. Bio sam lepo napušen pre par dana kada sam počeo da pišem o ovome.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Cekaj koja setva je bolja kod tebe?
 
Сад већ нема дилеме: мој 9911 сејан 4. априла на сунцокретишту је "напустио чет" - зеленила на стабљикама има само "у траговима". Срећом, род је понео, а цифру ћу знати кад истоварим приколице.
Svaka ti cast kad imas hrabrosti da sejes kukuruz posle suncokreta. Ja nemam i ne mogu.
 
Није храброст, већ неопходност. Некада могу да да изоставим, али ове године то нисам учинио. Али није та моја парцела са кукурузом неки изузетак у том делу атара (пар стотина метара од Ћакиног силоса), па рачунам да се није догодило ништа ванредно.
 
DKC5092 na suncokretištu. 160kg Uree/kJ i jednom osoka kao prihrana.
25c78aa4ca0db7d595a44022136eb332.jpg
 
Imam i ja 2 parcele cca 5.5 k.j kukuruza na suncokretu kao predusevu.Nista lošiji od ostalih kukuruza.Dobio NPK, Ureu, sve po redu.
 
Obilazak posle mora, njiva br 1:
75bb27de4b7ea7bc1aba4d06f4b8065d.jpg

P0217 malko je upustio


d0128934e485334f18515d73877c41e4.jpg
81f239e94572ff45877e60d6cf1748b7.jpg

Komšijski:
82d4538f8da35629af03609aacd2a97f.jpg

I na kraju poređenje:
8025ea49639954a65d042c1938a941c4.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
ti ogledi 'moj i komšijin' su mi najbolji :D
imam ja jednog komšiju, mislim kad bih posadio kukuruz početkom februrara ili postrni u julu, početkom augusta da bih opet imao bolji prinos od njega -_-
ogledi samo na svojim parcelama tj na svojoj parceli daju prave reprezentativne rezultate i na koje se mozes osloniti dugoročno...mogu poslužiti ak se gleda sveukupna slika cijelog atara al nepouzdani su kad ne znas ni koji je hibrid, ni u kakvoj kondiciji zemlja, gustoca sklopa, dubina sjetve itd...

inače jel netko primjetio zadnjih godina da tamo di izmiješaš 4-5-6hibrida, ja to znam tako na zadnjoj njivi kojoj sijem, od svakog hibrida ostane po malo u vrećici, pa izmiješam i tako posijem, fao od 350 do fao 500 bude u jednom redu...i evo vec 4tu godinu zaredom ti redovi zadnjih 8-12 do međe konstantno bolji vizualno, a vjerujem i po prinosu, ove godine tu nisam našao stabljiku bez klipa, dok na preostalih 80% njive malo pa malo bilo bez klipa, di su hibridi bili posebno odvojeni
ozbiljno razmišljam sljedeće godine jedan ogled na 1ha, izmiješati hibride u mješalici i tako mješovito fao grupe posijati....
 
A stavili u opisu manje poena tolerantnost na susu

Hm mozda zbog ovoga?!
Od kolege njiva, desno neki LG ga sije za metar, tu ima 5016 koji mu je puno bolji bio od 5068, i LG koji je vizualno najbolji na toj njivi

Tu je 5068 msm oko 1.2-1.4m
Sijao mu mislim 03.04 a slika je od prije 2tj

b0c80058c3839cca4706db9edfb2d3de.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ti ogledi 'moj i komšijin' su mi najbolji :D
imam ja jednog komšiju, mislim kad bih posadio kukuruz početkom februrara ili postrni u julu, početkom augusta da bih opet imao bolji prinos od njega -_-
ogledi samo na svojim parcelama tj na svojoj parceli daju prave reprezentativne rezultate i na koje se mozes osloniti dugoročno...mogu poslužiti ak se gleda sveukupna slika cijelog atara al nepouzdani su kad ne znas ni koji je hibrid, ni u kakvoj kondiciji zemlja, gustoca sklopa, dubina sjetve itd...

inače jel netko primjetio zadnjih godina da tamo di izmiješaš 4-5-6hibrida, ja to znam tako na zadnjoj njivi kojoj sijem, od svakog hibrida ostane po malo u vrećici, pa izmiješam i tako posijem, fao od 350 do fao 500 bude u jednom redu...i evo vec 4tu godinu zaredom ti redovi zadnjih 8-12 do međe konstantno bolji vizualno, a vjerujem i po prinosu, ove godine tu nisam našao stabljiku bez klipa, dok na preostalih 80% njive malo pa malo bilo bez klipa, di su hibridi bili posebno odvojeni
ozbiljno razmišljam sljedeće godine jedan ogled na 1ha, izmiješati hibride u mješalici i tako mješovito fao grupe posijati....
Kako to nađeš malo,malo bez klipa? Zar nisi napisao da su tvoji kukuruzi bili top samo ih malo led zakačio zato neće biti prinosa?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kako to nađeš malo,malo bez klipa? Zar nisi napisao da su tvoji kukuruzi bili top samo ih malo led zakačio zato neće biti prinosa?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
led pa mjesec dana bez kiše uz izrazito visoke temperature, pa led pa opet mjesec dana i vise bez kise uz visoke temp i dobiješ stabljiku bez klipa bolje da ne znaš kako to izgleda i ne dozivis....eh kamo sreće da ih je led 'samo malo zakačio'.....
u susjednom selu su mi top s obzirom na sušu, a ovdje u selu di mi je bilo 90% kukuruza tu ih je led tu su bili loši....
 
Nazad
Vrh