Kukuruz 2023

Moje iskustvo sa matonom kaze da kasnije fao grupe mogu da se prskaju i u 4 listu, 4-5, dok ranije do 3, cak ne ni pun 3. list.
Smatram da je tako zato sto su kod kasnijih razvucene faze rasta , a kod ranijih sve je zbijeno, i kukuruz brze prelazi iz jedne u drugu, i osetljiviji je.
Dkc je posebno osetljiv, a rekao bih i svi ultra hibridi
 
Kukuruz sa 2,4 D slobodno do 4 lista ( Racunaju se SVI ), trpe i 5-ti ali ne bez preke potrebe. Imam kolegu , koji me pre 15-tak godina zove na parcelu kaze čudan mu je... ajmo napolje.. a on sav uvijen.. iskrivljen... 7 list. Pitam sa čim ga je prskao sad drugi put, kaze mezotrion.. ( Callisto ). Reko čkode, a jel oprana prskalica od 2,4 D bila ?
-A što da je perem ? Ostalo je par litara rastvora... i to je za kukuruz.. jel !!!
- :eek::censored::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Sad lepo moli boga da ne bude oluje neke.. jer ceš divljač sa njim hraniti sa zemlje.
Od hormonalnih preparata posle 5 lista biljka em ostaje iskrivljena.. em staklasta... krta.. na jači vetar sve polegne.... i eto nevolje.. tako da vodite racuna o fenofazama i Ispranim prskalicama deterdžentom posle hormona...
 
Ja sam lane u 8- om listu isao sa 3 deci dikambe i pola doze laudisa.. nije se ni jedan zavrnio… mozda ima nesto u laudisu pa zato…
 
Ja sam lane u 8- om listu isao sa 3 deci dikambe i pola doze laudisa.. nije se ni jedan zavrnio… mozda ima nesto u laudisu pa zato…
Laudis ima protektant, mozda je pomogao bržu razgradnju, inace mnogo je vazno kakvi su vremenski uslovi, ako je toplo vreme i herbicid odradi za par dana posao, to je mnogo bolje po usev nego ako udari kisa i hladno, iz iskustva znam ispoštuje uvek preporuku koja je napisana na herbicidu.
 
Nazad
Vrh