Kukuruz 2023

Ja ove godine vraćam maton u upotrebu. Hirošima ali sa matonom umesto mezotriona. Ujutro oprskaš, do uveče sav korov leži na zemlji.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ja sam ga prošle godine vratio i mogu reći da je neprikosnoven.
 
Ja ove godine vraćam maton u upotrebu. Hirošima ali sa matonom umesto mezotriona. Ujutro oprskaš, do uveče sav korov leži na zemlji.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Неће баш сав да се лешкари... (кереће грожђе, прилепача, мишјакиња) али уз додатак никосулфурона и тербутилазина (по 1Л/Ха) у фази 3-4 листа прилегну и они
 
I nakon tolko godina , pitanje , al iz prakse. Do kog uzrasta idete maton ? Posto vidim da neki vracaju u upotrebu . Nebi bilo lose ostaviti neku kontrolu bez matona , da se vidi ima li uticaja na prinos
 
4 list je bezbedno. A do tada treba raditi i sa hirošimom zbog terbutilazina.
Drugar je radio i u 6tom, e tu je bilo ožegotina ali na kraju je mogu reći normalno rodilo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Iz 0rakse do 4og.
Mislim da je Momo bas i pisao kako tipa od 5-7 ne sme, pa kasnije opet moze.
Koristim ga u bas slaboj dozi 1l na 3kj da malo osamuti korove ako krene invazija.
 
Da to sam cuo da moze u kasnijoj fazi , ali bas skroz veliki kukuruz . Navodno Amerikanci kad rade plamenac ili fungicide , visokim prskalicama ,dodaju maton ako ima potrebe da se iskorijeni neki ostali korov , npr abutilon, cicak , ... da se ne razmnozavaju , ali to je oko klasanja i kasnije.
 
Nemam pojma . Ako ima prezivjelog cicka ili mracnjaka abutilona on u toj vazi obicno preraste iznad kukuruza . Ako nemas mnogo abutilona onda imas srece pa neznas.
 
Sada imaju veliki problem jer Mexiko neće da uvozi GMO kukuruz pa sada Ameri i Kanađani imaju problem jer su najviše izvozili u Meksiko.
 
4 list je bezbedno. A do tada treba raditi i sa hirošimom zbog terbutilazina.
Drugar je radio i u 6tom, e tu je bilo ožegotina ali na kraju je mogu reći normalno rodilo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nema nikakvih ozegotina, nego se pojave bicevi tj kukuruz se uvije. Kasnije bude sve OK, ali mu je stablo krto i moze doci do lomljenja stabla ako bi bilo vetra.
 
Ja sam jedne godine imao te biceve, ali bilo je i kukuruza. Jos se sejalo za berbu u klipu. Sad ne mogu da se setim da li je kukuruz prerastio ili sam preterao dozu.
 
Kod njih onaj GMO kukuruz, sve može. Total najpoželjnije.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Mislim da u gmo ne ulaze kasnije, jer sam negde citao da ima gmo kukuruz koji u sebi proizvodi insekticid i nema potrebe za tretmanom, bila neka polemika da ce doci da se seje u hrvatsku…
 
Meni su se pojavili bicevi na kukuruzu posle prskanja dikambom, usledilo je hladno vreme, kisa i dug period hladnoce pre par godina i imao sam tu pojavu ali samo gde je preklopljeno prskanje, tu nije bilo klipa.Sto se Matona tice vidjao sam ljude koji prskaju 6-7lista kukuruz, malo se iskrivi za par dana i bude bez problema ali kada je toplo vreme, u kisnom periodu nisu dobri hormonski preparati.Ja sam ove godine planirao S metahlor na crno, na zeleno verovtno, Talisman, plamnen, rezon i mustang, zavisi od stanja i u desetom listu idem skaut obavezno i tu nema nista vise od trave ,dobitna kombinacija godinama unazad ali imam i prilicno ciste njuve, vecinom su semenski korovi, jedna samo ima pirevinu nisam stigao celu da odradim total pa mozda ubacim neki ultra hibrid, ostalo ide 9911 sve.
 
Nazad
Vrh