Kukuruz 2022

Jeste li primetili kakav je napad plamenca?
Ja danas obilazio ovo će vrlo brzo uci u normalnu agrotehnicku odnosno obaveznu meru.
 
Da treba prskati treba
Ali kako, za vecinu nedostizno, osim zrtvovati ta 2 reda za prolaz traktorom i sto sira grana na prskalici
 
Pre nedelju dana sam prskao šećerac protiv plamenca, leđnim atomizerom. Danas sam bio da vidim, redovno ga ima ubušenog u stablu....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prosle godine kod nas neki kukuruzi nisu bili daleko od tarupiranja,kamo srece da je samo 2012-ta bila tako losa.
 
Opet, one 2012te godine ja tarupirao sejano na 21. A komšija posejano 3 kukuruza u metar, imao klipčine one velike što se biraju pa kače po kotarkama u dvorištu da vise.....
E sad kad se to okruni neznam koliko je to tona po kj ali nešto je bilo. Kod mene ništa!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Videcemo,ja ove godine malo sarao sa razmakom na 18,19,21 pa videcu po prinosima

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ovaj u basti
b94ff2e5b0b7c7a1668cd97a4c4b5e22.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Bolje da i neusporeduje......sijao sam na 20 pa 21,6 i 23,2cm......izmedu 20 i 23,2 je razlika u prinosu za 1/3....
Prosle godine sijano na 19 cm , gnojidba za 7,5t/kj , takvi su prosjecni prinosi u prijasnjim godinama , inace sijem od 19-22. Susjed (parcela) sijao na 27cm i vecinom ne dobaci u normalnoj godini vise od 5,5t/kj , manje gnoji a i manje ulaze u herbicide.

Moj prinos prosle godine 3,5t/kj , njegov prinos 5t/kj , ostali u nekoj rupi i nije padala kisa , pa sad ti izrasunaj koji je sklop bolji 8-)
 
Veliki problemi sa revegetacijom korova u našem ataru, bez obzira da li je prskano zemljišnim ili samo na zeleno i to 95% muhari. Kukuruz je 2 metra, ali i muhar do kolena. Ne znam zbog čega je tako, verovatno kombinacija zakorovljenih njiva i suše u prakanju, a zatim puno kiše. Kod onih koji su kasnije sejali i prskali ili ponavljali prskanje laudis/ equip nešto bolja situacija. Kod mene je najmanji problem tamo gde je bio dupli prohod prskalicom, gotovo sve čisto. Biće smanjenja prinosa bar 10-20%. Nemam rešenje za sledeću sezonu.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ne petljate oko gustine jer nema veze sa zivotom! U slucaju dobre i kisovite godine zadovoljni su i oni sa gustom setvom a i ovi drugi sa redjom ( doduse malo vise grizu zube ovi koji su redje sejali).
Dok na nekim brzim i peskovitim parcelama ako je neko svestan sta susa znaci, moze posejati i na 50 cm i opet nece prebaciti 500 kg/kj!
Ko nije doziveo tako nesto onda i ne treba da pise o razlici izmedju guste i redje setve!
U ostalom postavicu slike kukuruza za par dana da se uverite sta susa znaci, pa neka vide onda neki koji tvrde da vlada susa kod njih na sta lici beda i susa!
Nemojte pogresno da me shvatite vi koji ste u istoj kozi kao i mi ovde jer sam svestan toga da nismo jedini u drzavi!
Kacio sam slike i 2012 i 2017 i prosle godine sa skroz dovrsenim kukuruzom u fazi pokusaja oplodnje a i nakon toga!
Za kraj, jedan primer kroz sta sam sve prosao🤪
Bile su godine jedna za drugom sa istom agrotehnikom da rodi jedne godine 8200 kg/kj a sledece 180 kg/kj.
Tako da nema mnogo pameti u ovoj igri, valjda je jasno sta je presudno!
 
2012 смо брали берачем. На једној њиви није било више од 4-5 корпи од врбе, значи мање од 100 кг по јутру. Е, то је екстремна суша.
 
2012 parcela od 7 k.j N.S 6030 mislim da je bio, namenjen za berbu u klipu.Nije bilo klipa Božijeg pa se radilo u zrnu, došao sa prikolicom, babo da iskipuje, krenulo debelo na lulu i odmah prestalo, cca možda 50 kg! 😱
 
Nazad
Vrh