Kukuruz 2022

Moze kolega jos podatka.
Koliko redi zahvata top, koji presek FI bunara, koliko ks pokrece pumpu, motor poseban ili traktor, koliko dugo radi da predje tih 200m i koliko litara vode po m2?
Iznini na brdo pitanja :)
Izmedju 80-90 redova zaliva sa diznom od 20mm i pritiskom od 6bara na tifonu.Iz kanala zalivam Zalec pumpa 800l koja samo sto se ne raspadne😂.Oko 20l po m2.Mtz 820 ili ursus 355 vrte pumpu na 1000o kardana.Nisam vreme stopovao
 
Sada sam gledao neke kukuruze što su isterali metlicu proteklih dana, po ovoj vrućini.
Nije dobro. Metlice i prašnici na njima već skroz suvi, polena više nema a jadničak sad počinje da tera svilu.... ot toga neće biti ništa.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Opet malo o o nome: rana ili "zakasnela setva" sto bi neki rekli....:


35 stepeni dok se snimalo, 10 sati pre podne.
Levo moj p9362 sejan 29 aprila,
sada poceo po koju metlicu i svilu da izbacuje, tamo kad zaladi za 2-3 dana taman da se lepo oplodi, zelen do zemlje.

Desno jedan iz rane setve kraj marta/pocetak aprila, uveliko bio vec u redovima kada sam ja moj sejao,
Metlica skroz izbacena, suva, polena vise nema, sada pocinje po koju svilu da izbacuje.
Podgoreo poprilicno, sve u svemu tu se komsija ovajditi nece....
 
Pa nisu, koliko kiše takvi kukuruzi. Od čega misliš da su kukuruzi podgoreli, mnogo vode...?
A ovo su od onih "lepših" iz tog dela atara.
@aca74

Onom desno više može da puca šta i gde hoće. Nije se oplodio i tu je kraj.
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Потерао и мој, у најтоплијој недељи метличење, ово је слика од прошлог уторка. Џаба све ако му ускоро не падне киша, и ноћи су топле и суве. Надам се да ће сутра и прекосутра та најављена киша спасити ствар.
db9ea41f6dd5f9f71a3ea9958a9791fd.jpg
d15792933915fb93465c2fa4976bfef3.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ма да бар ноћу захлади и буде росе и ро би му значило овако све више ми делује да се ове године нећемо прославити ни са једном културом.
 
Dokle god je ova omorina (velika vlažnost vazduha) dobro je, biljkama to godi a ponaročito kukuruzu koji je u fazi oprašivanja pošto polen nemože tek tako da izgori, e sad što nama ljudima smeta to je nešto drugo.
 
Taj 9241 je strašan kukuruz.Kod mene bombastično izgleda, u tom delu atara nema mu ravnog, viši od većine za pola metra, oplodnja prošla pre žege, dosta biljaka sa po dva i tri klipa što mi se baš i ne sviđa.
 
Dokle god je ova omorina (velika vlažnost vazduha) dobro je, biljkama to godi a ponaročito kukuruzu koji je u fazi oprašivanja pošto polen nemože tek tako da izgori, e sad što nama ljudima smeta to je nešto drugo.
Ja bih rekao da nije velika vlažnost ovih dana, teško podnosim vrućine a ovih dana mi nije bilo toliko teško. Imam i neki nazovi merač vlažnosti, on sad pokazuje 15% (u sobi al' non stop otvoren prozor). Kad je ranije pokazivao 30% bilo je d'umreš. :)
 
Nazad
Vrh