Kukuruz 2022

Tih 15 je malo više upitno. Obično toliki prosek rodi onima koji imaju ždrebne njive i koji računaju bruto prinos!
 
Može da se kaže svakojako.Bude parcela gde i pređe tih 15 tona ali prosek je taj koji sve kaže.Kada se sve svede na SRPS i pređe preko vage onda je merodavno.Ne može se računati po prikolicama, u ovoj ima toliko, u onoj onoliko, istovaramo kod kuće...Jbg ove godine uvršena zmajevka merila od 5,5 do 7 tona, kao kokice da voziš i ti sada računaj da u tako nagaženu stane i blizu 9 tona, da ali ne ove godine!
 
Bogme, u ovoj ekstremno ludoj godini kasna setva nije dala neki bolji prinos od rane setve (barem kod nas) ali je definitivno hektolitarska masa zrna iz kasne setve kao u normalnoj godini.
 
I jeste “samo” 6t zato što u dobroj godini može da rodi 9-10t. Ne može 15 kao u drugim krajevima (gde je plodnija zemlja).
Ne znam zašto se ljudi uznemiravaju kad sam poželeo sreću sa padavinama sledeće sezone sebi a i drugima, nije bilo ništa ironično. Mi jesmo dobili nekoliko dobrih kiša tokom vegetacije, ali u drugoj polivini nijednu, kako koji deo atara, ima raznih prinosa i kod nas, i boljih i lošijih od 6 t. Pisao sam ranije da sam na drugoj njivi imao 4 t/ha. Nekih godina bilo je i manje od 1 t.
Imao sam godine sa 11t, a imao sam i sa 2t, mnogo faktora, naravno količina i raspored padavina najvažniji.


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Vecerasnja 😆
JBlxrJL.jpg
 
Evo i mojih prinosa...predusev psenica i kukuruz,djubrenje u setvi APV-om u redove 50 kg Yara 7:20:28 i Elixirov superstart 12 kg po kj...prihrana u spartanju Foskan 50 kg/kj...setva od 5-10 maja. Lidea Olcani,KWS Konfites i P0164 od 4200-4500 kg/kj...KWS Kerbanis,KWS Advisio,KWS Inteligens,KWS Don Juan,P 9889,P 9300 i LG Lineade od 4500-5000 kg/kj...KWS KASHMIR bezmalo 6000 kg/kj!.......5.jula smo dobili oko 70 litara kise/m2!
 
Ugradite ove rikverc kamere ,ja sam to ubacio na berac,iako sam jos svega 2 sezone koristio berac,najpametnija stvar ikad sto sam kupio za njega.Od kad tu kameru imam nikad se nije zagusio,ni jedan remen nije pokidan,lanac istegljen,extra stvar.Moja rikverc kamera je na komusaljci,tu mi je bio problem na beracu,a ovamo na hederskom stolu nikad nije gusilo,ne gledam ni blizu nazad kao ovaj covek gore na slici.
Na netu ima da ljudi stavili te rikverc kamere i na nodetku umesto kontrole setve

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
I šta vide? Kad ode zupčanik dole kod ploče, sve radi savršeno samo se ploča ne okreće, i?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima. Zemlja mi je posnija a spremam za kukuruz. Koje djubre da bacim pre setve i kada kako bi mi kukuruz bolje izgurao?
 
@zaricmica bilo bi pozeljno da bacis pod brazdu nešto, a naprolec opet pred setvu e sad sta i koliko to zavisi od zemljista posto vidim da si iz Knića. Standardno bacanje na slepo kod mene je 150kg npk 3x16 po kj u jesen i 150kg urea pred setvu i nemas brige😉
 
Nazad
Vrh