Kukuruz 2022

Јуче чујем продају кукуруз за силирање 150€ јутро. Видео сам на неколико њива на увратинама ископани ровови ограђени са ролобалама. Барем да буде неке вајде.
 
bilo je i ovde ali i za 50e,pa su uzimali njive sto su im blize
neki su i kosili rotacionom pa su presovali
fora je sto ni nemas kome prodati jer nema krava ni bikova
evo 7 8 kuca oko mene do neke 2018 te bilo oko 25-30 rogate stoke sada nema ni jedna
ja sam ostao poslednji ali prosle godine prodao poslednju kravu
neki dali zemlju u arendu,jedan cak morao i prodati nesto zemlje jer je usao u ozbiljan minus,vecinom se zaposlili--sve u svemu haos
nas dve godine udara susa,ova je bas kriticna
 
Пробали су поједини улазили су са берачима у њиве. На јутро 1-2 бункера и кажу да клипови пропадају на земљу. Узима неколицина што има бикове, краве и овце.
Мислим да ће овде одмах после сунцокрета да улазе са комбајнима у кукуруз да виде шта има.
 
Darko, i kod nas je suša ali ima bar neki mali klip, ovde to zovu kreze, a ovo baš loše, da uopšte nije imao snage da formira bilo kakav klip.
 
Danas p0164
cabece67579c70bf524b0a5933c0ed9b.jpg
93cb0ff885d18fd6931ecb7b52fee46a.jpg
9d30194997ced43a7a08c7b5eb0d55ca.jpg

Bolje izgleda nego prošle godine p0217, a on je dao više od 5,5t/kj lani....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kakve razlike ima to nije normalno,jedna njiva donekle solidna a druga njiva mozda 500m vazduzne linije podgoreo skroz,moze odmah u pecku koliko suv a sve isto radjeno,isto seme isto vestaka isti predusev

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Neznam, ali mogu ti reći izgledao je solidno taj suncokret pre 2 nedelje kad sam bio tamo.
Sigurno nije bila katastrofa na toj njivi.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh