Kukuruz 2022

Juče obišao neke od parcela na brdu.
Setva 15. april
Od djubriva samo azot, pre setve 150 kg Urea i u špartanju 125 kg Kan-a.
Kakva je godina, ja sam prezadovoljan.

Pioneer 9300
PsAPYTk.jpg

eKqoAic.jpg



Pioneer 9241
u7vwNIq.jpg

KzGUddB.jpg

YfGtdRk.jpg


KWS Kašmir
7X9gXlL.jpg

nWdMqLb.jpg

fGyJCFI.jpg
 
realno neki imaju bolje kukuruze ove godine nego mi sto smo imali na severu CAK i prosle godine---prosek prosle je bio oko 3-3.5t/kj
ko je imao 4t taj je odmah pravio zuraju,klao se prasac,janjac ovo ono
 
Zovem juče mog skladištara da ga nešto priupitam, on reče da ide danas na more u Grčku. Kažem ja njemu - gde ćeš na more pa za koji dan kreće žetva u Mačvi, što je još gore, biće problem sa kombajnima jer će krenuti žetva sve tri kulture (soja,kukuruz,suncokret).
Nisam danas zvao da vidim da li je otišao ili ne.
 
ja imam 9911 i P0164 nisam bio u obilazak odavno,neki mi kazu da odlicno izgledaju moracu da se prevarim i odem

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Neće biti. Ovo sam orao sa kejsom i 757 plugom :D, jer sam lemken dobio tek krajem decembra.

Možda je do 757???
Al videces razliku onda sledece godine. Ili probaj par parcela da odradis sa 757 a ostalo sa lemkenom pa na prolece kod zatvaranja brazdi neces moci da verujes koja je razlika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Darko imas li P9911, kako izgleda ove godine
Nemam 9911. Godina sam ga sejao, ali izbacio sam ga iz setvene strukture hibrida. Imam 0412 i on je standardno dobar.
9300 je prošle godine bio najbolji i zato sam mu ove godine dao šansu na većim površinama, i zaista najbolji je.

Geci,
plug mi je stigao u decembru, ali bilo je još 30-ak hektara za oranje koje sam odradio sa njim, tako da sam video razliku i ne žalim centa jednog što sam dao za plug.

Sale, ma nodetka i četiri stokilaša da stanu na baterije i direkt setva po Djurdjevdanu, tad bi bio najbolji. :D
Interesantno je što količinski nije bilo puno kiše. Gotovo ceo jul je bio bez kiše. Ono što je presudilo jeste kiša u junu na početku žetve, od samog starta je imao rani porast i veoma dobro napredovao, rano metličio, oplodio se na iole normalnim temperaturama, dok su noći bile sveže. Onda smo početkom jula imali nedelju dana jako svežih temperatura. Ja sam se iskreno juče iznenadio u obilasku, mislio sam da je gora situacija. Zato kažem da sam prezadovoljan. Najgori mi je dekalb 5830, tu očekujem oko 2.5 tone po hektaru.

Prošle godine smo imali slične uslove, s tim što je u oplodnji i oprašivanju bilo ekstremno toplo. Prinosi kod mene su išli od 2 do 4 tone po hektaru. Prosek je bio 2.900 kg po hektaru.
 
Bez veze svratio danas sa, drugarom da obiđem jedan kukuruz, bio nam usput, ajao brale po dve klipine tera, zelen ko Gora... Al caka je što je u pitanju frtaljica, bašta, uz kanal... Ako nas to ne izvuče iz krize ne znam šta će...
Hibrid ne znam koji je, ono što je ostalo u kesi što se kaže..
Ovo ostalo, uffff... Tuga, al cenim da neće biti katastrofe kao 12te...biće pre ko 17ta...
 
Veceras sam posle dužeg vremena izašao da obiđem njive, ali pošto sam imao gumi defekt na bajsu stigao sam samo do kukuruza. Kukuruzi su odsvirali svoje za ovu godinu, više im ništa ne može pomoći. Kad se gledaju samo redovi vidiš lepe klipove, ali kada ih stisneš ili oljuštiš vidiš da si bio u debeloj zabludi da će od kukuruza ipak biti nešto. Kukuruz se za razliku od prošle godine zametnuo dobro, jalovih biljaka malo (prošle godine puno), ali nije imao snage da napuni zrna. Na slikama je Urbanix:

https://postimg.cc/QHq0H56k]

[/URL][/URL]
IMG-20220801-181426.jpg
[/URL]

[/URL][/URL]
IMG-20220801-181455.jpg
[/URL]

[/URL][/URL]
IMG-20220801-181633.jpg
[/URL][/url]
 
Toga ima i kod mene,a dobio skoro 200l krajem Juna.Prvi redovi da se covek obraduje kakvi su klipovi,al kako udjes dublje stanje katastrofa,praznih klipova koliko hoces.
 
Nazad
Vrh