Kukuruz 2022

Da li kukuruz koji nije podgoreo i ima vlage u zemljištu može uspešno da se opraši na ovakvim temperaturama ovih dana?
 
Da li kukuruz koji nije podgoreo i ima vlage u zemljištu može uspešno da se opraši na ovakvim temperaturama ovih dana?
može jer ima doba dana kada je i hladnije, ali može ih i odbaciti u sljedećih tjedan dana....kad svila posmeđi onda ćeš vidjeti točno (10-ak dana iza oplodnje) odnosno u mlječnoj fazi
 
Vrelo, vrelo, 39 u hladu....
Ušpicio se za sve pare.
be1906dd2e7b0532eab33d8bf3742dab.jpg

4067de24d6135ccb083db6b99747aa9c.jpg

Nisu baš rekordni klipovi i još jako mladi ali s obzirom na obzir i nije tako loše.
P0362 setva 28 april

I jadna fotkica sa međe
db625b88d60291a1c466802f516b1e0e.jpg

7192663c95495a509194d704cb0b2edd.jpg

Klipovi pripadaju kukuruzu sa prethodne slike, svaki svojoj strani.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ovde ce biti nekog roda a izgleda da ce to biti bitno ove godine.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Па зато што нико неће надокнадити ову штету. Ловачка друштва се ограђују које каквим глупостима те ниси адекватно заштитио њиву, треба да буде ограђена и тако то. Алу има и ту цака.
 
Kako to misliš dozvoljena štera?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Pa dozvoljena od strane drzave, lovacke uprave, nema nikakve stete i ako ima.Ova.njiva ce verovatno stradati cela, moracu da tuzim nekog, imam ogromnu stetu, kukuruz je dobar, ulozeno je mnogo, pa nije normalno da mi uniste sve bez ikakve nadoknade.
 
Poslednja izmena:
Ako je divlja svinja u vašem lovištu registrovana kao stalna divljač onda udruženje nadoknađuje štetu, ( ako ih budeš tužio dobijaš spor),
ali ako je registrovana kao prolazna divljač onda to teže ide.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa dozvoljena od strane drzave, lovacke uprave, nema nikakve stete i ako ima.Ova.njiva ce verovatno stradati cela, moracu da tuzim nekog, imam ogromnu stetu, kukuruz je dobar, ulozeno je mnogo, pa nije normalno da mi uniste sve bez ikakve nadoknade.
Nemas koga tuziti bio u slicnoj situaciji,procitaj zakon jedno deset stavki I'ma sta sve moras da uradis pa Tek ako si to uradio imas pravo odstete.A to nema sanse da uradis tipa stavis ogradu it'd.
 
Ako je divlja svinja u vašem lovištu registrovana kao stalna divljač onda udruženje nadoknađuje štetu, ( ako ih budeš tužio dobijaš spor),
ali ako je registrovana kao prolazna divljač onda to teže ide.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Registrovana je kao stalna divljac, evo svako vece je lov na njih, lovacko drustvo naplacuje svaki odstrel, bilo je ranije isplate stete ali su prosle godine promenili nesto.Nema logike da oni hrane svoje zivotinje na tudjem imanju bez ikakve nadoknade.Ovo je bolestna drzava
 
I kod nas ima svinja i svako veče se love, ali ipak je kod nas registrovana kao prolazna divljač. Proveri to za "stalno". Ako je tako onda nemaš problema, tuži i dobijaš odštetu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas prvi put da smo vratili šećerac sa pijace kući. Puna pijaca "svinjskog" mladog kukuruza.
Obojena braća ga prodaju zabud zašto. Baš me zanima gde su ga sejali....?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh