Kukuruz 2021

Zp 606
GRNSsLM.jpg
 
Večeras sam malo špartao kukuruze. Pionir 0217 je dobar, ali mojom greškom je pregust. Ako zasuši biće gadno. Malo ga je dirao i led kad je bio u četvrtom listu....

Da citiram sam sebe, izgleda da je taj scenario postao stvarnost. Čitam prognozu, otprilike kaže ovako: Vreme u narednim danima jako toplo a potom dolazi do otopljenja koje će trajati izvestan broj dana nakon čega stiže novo otopljenje, a nakon toga opet ide otopljenje. Kad i to otopljenje prođe dolazi nam Afrička vrelina a nakon nje novo otopljenje... :haha: ::jako_besan:::eek:
 
Sad dodjoh iz Mitrovice i gledam uz put l epo se uvrnuli kukuruzi ko kaktus i to na najboljoj zemlji a toplotni talas tek poceo bice zanimljiva godina
 
Ko ima prodaće stari kukuruz po većoj ceni. 🙂 I kod mene su se vrhovi zavili, čekamo neke padavine sledeće nedelje.
 
Kod mene nije ni do kolena i počeo da uvija.Prvo se mučio da izadje i kad izašao bilo nejednako,pa ga proredili fazani i sad ga ova suša ubija lagano.

Za nejednako nicanje je krivac zemlja jer ima tri vrste zemlje na 2ha tako da uvek izgleda žalosno dok je nizak posle se popegla,al ove godine teško
 
Taj će da bude najbolji , sačekaće kišu.
Kod nas nije,ta njiva je osojna strana na blagoj strani koju izvlače kasne majske i rane junske kiše,zemlja je smonica,uljma i pesak,ako nema velike rezerve vlage ne bude ništa.Vec sad na 30cm je suvo.

Do sad je u ovo vreme bio uveliko do pojasa,al ovo sad je tuga,ako kukuruz koji je sad do kolena do berbe da neki klip ja ću da se radujem.

Nije neka površina 2ha,tačno ću sledećih par godina da eksperimentišem,da skinemo nekih 60cm smonice i da sve bude ta uljma kako je kod nas zovu (mešavina krečnjaka i gline) i da ode zemlja na analizu.Nije neka investicija jer bi par nas učestvovalo da vidim baš šta godi kukuruzu u centru Šumadije i koliko mi njive odstupaju od toga,prvo radimo samo hektar ako ima računice sve ide samo u ta dva hektara u monokulturi.

Ja drugo rešenje nemam,nek košta to do 5000 € ali da znamo na čemu smo,ja kukuruz dajem u poljo apoteku pa prebijamo za koncentrat,nek bude planirano ulaganje koje ce prasad da vraćaju ja sam srecan.
 
Krenula je igranka kod nas!
A sta ce biti krajem sledece nedelje mozete naslutiti iz ove fotografije.
Spartao sam soju i prolazio pored ovog kukuruza koji nije moj a nisam mogao da ga ne slikam.
Kukuruz ulazi na skoro svim parcelama totalno bez zalihe vlage u period pakla!
Ova je danasnja iz naseg rita.
6c6b0ed42f3ac69ece5560ec1768ef2e.jpg


U nekom drugom delu atara za sad se drzi, koliko, vreme ce pokazati!
Ovo je moj Dkc 5075
2384e0295f96f5802879046b95bfa029.jpg


357ba900093fb3a0198e11ffd90dcee1.jpg


948774a3a2ada51891b13018d040a949.jpg


2731510931f3eb11f1a510cc4337fcc1.jpg


Zaperci kojjih ima i po dva na jednoj biljci su na nekim mestima nesto samo nizi od stabla.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh