Kukuruz 2021

Kod nas je mozda 10% posejano. Ima i onih koji ni brazdu nisu zatvorili
 
I u nasem kraju se tako kaze, misli se na njive koje su okrenute prema istoku, na koje ugreje prvo jutarnje sunce i greje preko celog dana.
Kod nas je brdovit teren pa ima "japadna" strana koja je nasuprot ogrevite, nju kasnije ogreje sunce i ranije zadje u ladovinu.
Malo sam zamrsio al nadam se da razumes
Kod mene isto postoji ta "zapadna strana" na kojoj se mnogo teze susi zemlja, ocedjuje i topi sneg. Jeste da tu bude vise vlage ali se pokazalo da na ogrejanim delovima atara bolje prolaze usevi, odnosno vise im znaci dosta svetlosti nego sto im manjka vlage..
 
Ја сам и пресевао због киша једноставно труне...
Kada pada kisa cesto a kukuruz tek posejan i voda ga davi onda sigurno truli seme ako traje duze od 7dana ako je klijao i krenuo onda to nije isto, nama je nicao kukuruz iz poplavljene njive a truleo tamo gde nije klijao a stajao u vodi. Mereno u 17hna 6cm nece se zemlja brzo ohladiti.

Napolju vetra ubija inace nebi bilo ovako

Ovo je posejano 1Aprila krenuo je na gore ali je vetrometini pa ga hladi, na kraju ko ga je..e ako ne nikne cu da oprostim jo 500-600 evra i onako je sve ovo kocka, ostavio sam jos par hektara za kasnije sada sam ubio oko 6h u 4 etape, 31Mart1April, 6April i 10April.
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam danas ceprkao malo po blatu da vidim sta se desava .
Gornja klica ,tj stablo sto ce ici vani kratko mozda 5mm okrenuto gore , stoji a klice dole vec se granaju , ima po 2,3 i pongdje se vec granaju . Sad je pitanje kad ce toplije i hoce li imati energije da izgura gore . Nesto se mislim , spocetka se sluzi samo hranom i energijom iz zrna ali ako vec dobije odozdo korjencic u vidu tih 2,3 ili 4 klice dali ce mu to mozda pomoci da izgura ili nema nikakve druge pomoci dok god ne dobije sunca ?
 
U 17 h treba da bude najmanje 15 c u setvenom sloju kad je normalna situacija za polovinu aprila...
Kako da bude ako je napolju 5+?prekjuce je bila 20C posle podne merio sam ali bilo je 26C. Na vecoj dubini toplija je zemlja.Mnogo sta treba ali trenutno je to nemoguce, i u maju moze da bude ovako.
 
Evo ja sam danas ceprkao malo po blatu da vidim sta se desava .
Gornja klica ,tj stablo sto ce ici vani kratko mozda 5mm okrenuto gore , stoji a klice dole vec se granaju , ima po 2,3 i pongdje se vec granaju . Sad je pitanje kad ce toplije i hoce li imati energije da izgura gore . Nesto se mislim , spocetka se sluzi samo hranom i energijom iz zrna ali ako vec dobije odozdo korjencic u vidu tih 2,3 ili 4 klice dali ce mu to mozda pomoci da izgura ili nema nikakve druge pomoci dok god ne dobije sunca ?
Mislim da su te zile presudne, imam neko seme koje je sitno kakva crna energija, te zile koje je pustio uhvatio se za zemlju i mislim da je to presudno, energija je vazna za klijanje a za 20 dana ta semenka ce biti trula.
 
Evo ja sam danas ceprkao malo po blatu da vidim sta se desava .
Gornja klica ,tj stablo sto ce ici vani kratko mozda 5mm okrenuto gore , stoji a klice dole vec se granaju , ima po 2,3 i pongdje se vec granaju . Sad je pitanje kad ce toplije i hoce li imati energije da izgura gore . Nesto se mislim , spocetka se sluzi samo hranom i energijom iz zrna ali ako vec dobije odozdo korjencic u vidu tih 2,3 ili 4 klice dali ce mu to mozda pomoci da izgura ili nema nikakve druge pomoci dok god ne dobije sunca ?
Momo, kad si ti beše posejao?
 
Evo sad citam neke Americke clanke . Na Pioneer sajtu i jos neke druge . Uglavnom najveca je steta kad zahladi i padne hladna kisa ili snijeg odmah nakon sjetve a manja ako je kasnije ili nakon klijanja . Zrno ubrzo poslije sjetve odmah usrkne vodu ,vlagu ako je ima . Ako je to hladna voda znaci veca je steta .
 
Evo ja sam danas ceprkao malo po blatu da vidim sta se desava .
Gornja klica ,tj stablo sto ce ici vani kratko mozda 5mm okrenuto gore , stoji a klice dole vec se granaju , ima po 2,3 i pongdje se vec granaju . Sad je pitanje kad ce toplije i hoce li imati energije da izgura gore . Nesto se mislim , spocetka se sluzi samo hranom i energijom iz zrna ali ako vec dobije odozdo korjencic u vidu tih 2,3 ili 4 klice dali ce mu to mozda pomoci da izgura ili nema nikakve druge pomoci dok god ne dobije sunca ?
Potpuno isti slucaj i kod mene na setvi od 29, 30 i 31. Setvu od 10 Aprila nisam ni obilazio. Ali eto postoji nada jer nije dezerter, ne koristim to!
 
Nazad
Vrh