Kukuruz 2021

Nisam mislio da kukuruz podriva pluzni djon nego samo koji hibrid bi izdvojili sa najjacim korjenom ?
Moje iskustvo, hibridi sa korijenom jačim od prosjeka KWS Kollegas, P9911 i KWS Konsens. S tim što je Konsens zlo od kukuruza. Jako teško se bere, otkida berač, vlagu sporo pušta pa je za zrno neupotrebljiv ali su klipovi kao balvani.
Sva tri ova hibrida odlično tolerišu i nevrjeme, vjetar , led...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ja mislim da sam među prvima ovde na forumu sejao ultra hibrid i to 684 čak su mi govorili da nisam normalan jer je to navodno GMO al bilo pa prošlo. Inače ne rodi ništa manje od običnog kukuruza koi nije ultra. NS ima 444 ultra ZP 684 nije za zrno jer je Fao 600.
Naravno da je GMO, jer mu je promenjen gen da bude otporan na hemiju u suncokretu kojom se prska sirak. Nije GMO samo ako se prska totalom, jer svaki ultra kukuruz ima promenjenu strukturu gena da bude otporan na ono sto se zamislilo, a to je ovde focus herbicid.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Naravno da je GMO, jer mu je promenjen gen da bude otporan na hemiju u suncokretu kojom se prska sirak. Nije GMO samo ako se prska totalom, jer svaki ultra kukuruz ima promenjenu strukturu gena da bude otporan na ono sto se zamislilo, a to je ovde focus herbicid.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
ГМО организам је онај у који је додат генски алел другог организма из различите врсте. То код ултра хибрида није случај. Они су настали тако што је једна митохондријска мутација резистентности биљке кукуруза искориштена да се угради у друге хибриде. Али пошто су исте врсте то никако не може бити ГМО јер не задовољава основне критеријуме.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pionir i ZP
Probao bih Dkc fao 250 ne bi li nekako stigao dok je lijepo vrijeme da ne placam susenje...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Zvao Damjan iz pionira prijatelja i kaze da je lose rodila semenska proizvodnja i da ce morati ranije da trebuje seme jer nece biti dovoljno kao

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ove godine samo par hektara kukuruz sejem i to sve ultra hibrid. Mora se zbog rezistentnog sirka.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Какви су ОС хибриди Кулак и Томасов ове године били са отпуштањем влаге у оређењу са П и ДКЦ?
 
Sa DKC ne mogu u isti koš kao što ne može ni većina ostalih hibrida.Sa P mogu da se porede i imaju uvek nižu vlagu za 2-3% što sam imao kod sebe na parceli uz P 9911 koji je iz iste fao grupe.Ono što se meni ne sviđa kod ta dva hibrida je to što oba rastu nebu pod oblake, visok položaj klipa i oba su sklona poleganju a Kulak zna da bude i buđav, lako se ljušte i krune, odlično i teško zrno.Ja izbacujem iz setvene strukture zbog tih odlika a probaću njihov novi hibrid Filigran iz iste fao 450 grupe pa ću videti šta kaže.Promoter tvrdi da je niži rastom i ne poleže.
 
Nazad
Vrh