Kukuruz 2021

Meni jos ostalo 6kj i gotovo za ovu godinu,onda ostaje da vidim na koju cenu da pustam,dok svedem racunicu

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ја моје завршио остало нешто услуга и паркиравам комбајн, и још нешто мало жита да усејем па зимско да кренем прати.
 
Ja svoj kukuruz nisam ni pipnuo, usluga je bilo onako jer i ostali cekaju kao i ja da spadne vlaga.Pre par dana je vlaga bila 21%. Mada nesto kontamo da adaptiramo kombajn za soju pa da nju ovrsimo...
 
faef40daf8c78901acbdb3f4c45cbd43.jpg


Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Svaka ti čast ako si to sve napunio sa 55 ari u ovoj godini.
Najbolja njiva,najbolje mesto,najblize je voda u ovom delu atara,mi to zovemo Poizava,blizu je nekadasnja reka Jezava,na 100m od njive dosta ljudi u okolini imaju basti,plastenika,jagoda i sad trenutno kupusa a za druge njive se ne nadam da ce imati bolje,jedna od 140 ari je na Pozarevackom putu i tu je peskovito,javicu opet ovde kako je a druga je na crnici trece klase i tu imam 120 ari,zasticena je sa sumom sa dve strane,nije toliko gorela zemlja i lepu vlagu ima taj potes i to je onaj kukuruz sto sam izbacivao slike letos kad sam prosecao. Kako Ste vi prosli?
 
I ja gledam, racunam hmmm....

Inace zavrsio sam sa kukuruzom u petak. Prosek na 16 hektara oko 4100kg po hektaru.
Ogromna je tuluska a sitno zrno pa izgleda da je krupan i lep,na slici se ne vidi lepo slikacu sutra par komada i iz ruke i polomljenih na pola,videce se bolje i takodje nisam merio tezinu prikolica sa kukuruzom nego sam samo dao orjentacioni primer koje su zapremine prikolice,plasio sam se za gume bezveze da li ce izdrzati tezinu one nisu ni pokazale da nose ovoliko kukuruza a takodje izuzetno klizi po prikolici jedva sam ga razvukao znaci suv je kao barut i lagan
 
Pukao top juče konačno. Kiša, Zmaj 142 i skladištenje celokupne količine kukuruza je odužilo skidanje kukuruza, ali bitno da je završeno. Najbolji prinos je imao DKC 5068, prinos je oko 5t/kj ali na veoma dobroj zemlji. Pored prinosa, 5068 je imao najkvalitetnije zrno. Prosek prinosa nisam računao jer nisam merio prikolice, ali skladišta nisu puna kao prošle godine.
57849ad6bec4ab5029c59e73c2bc87fc.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Konacno i ja zavrsio za ovu godinu,sad ostaje da cekam cenu posto je sad u padu pa nece na prodaju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh