Kukuruz 2021

Kukuruz od 11 do 13 denari
Jacmen od 10 do 12 denari
Psenica od 10 do 12 denari
1 euro = 61,3 denari
U srpska valuta to bi orientirno doslo x2
Ako nesto ti je nejasno u objasnenje slobodno pitaj.
Cene su od slobodni pazar ili manji mlinova dok veci mlinova neznam im cenu.
Razbiram te :)
 
A što ga niste ovršili u zrnu kada ste videli koliki imate rastur.
DKC smo skinuli u zrnu to svakako ne bi probali da skidamo u klipu a onda je ostalo nesto malo NS-a i sve ostalo ZP (427 i 434). Posto svakako ostavljamo 20ak tona u klipu morali smo pored NS-a i malo ZP-a da skinemo u klipu jer to meljem sa sve kocanjkom/tuluskom za krave vec godinama.
 
Morase obratiti paznja na vlagu, da nebi dolazilo do tolikog rastura prilikom berbe u klipu.
 
Ma znam, zakasnili smo. Da smo ga samo 10ak dana ranije skinuli ne bi bilo tako. Verovatno bi se i dalje malo krunio zbog njegove prirode ali daleko manje sigurno. Sta je tu je, skola za ubuduce.
 
Kod nas svi pojačavaju kukuruz ,ja lično za 100% ,smanjio sam soju za 40% ,suncokret isto,strnine smanjene za 20% nije zbog kalkulacije nego zbog rasporeda parcela.
Auu ja najgori od sve dece.
Ove godine nema kukuruza u setvenoj strukturi. Suncokret, repica i psenica. Mora se, rezistentan sirak ubija kako se rasirio.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Jel neko je sejao ZP 4007. Jel slicni na ZP 434. Dobavljac mi daje jedno pakovanje od 25 000 zrna gratis. Inace odluka je pala za ZP 434.
Cena jos neznam. Za 2020 je bila 1700 denari ( otprilike x2 u dinarima) za pakovanje od 25 000 zrna.
Koliko kostaju kod vas ZP hibridi.
 
Dobra je carioca, na 21cm sejana, ali slabije otpusta vlagu. U rangu dkc5830. Ove godine kod mene carioca 16.5, a dkc5075 bio 15 %vlaga. Na mom terenu.
 
Imam jednu parcelu od oko hektara koja nije godinama rađena do prošle godine kada je posejana pšenica. Letos sam totalom dva puta prskao pošto je trave bilo nenormalno.
Planirao sam tu suncokret ali sam odustao i u proleće idem sve kukuruz. Jesenas nije zaoran map.
Šta mislite koji hibrid tu posejati na lošiju zemlju?
 
Nazad
Vrh