Kukuruz 2021

Provereno 100%.Sve vrste treba pregaziti odmah nakon setve, znaci ne valjak nego tockovima. Prosle godine nismo izgazili jednu vrstu i svinje su je komplet izvadile, ove godine sam promasio tridesetak metara kada sam gazio i to su izvadile.
Ma dzaba to, znas li gde je tocak nagazio posle setve kukuruz ne moze da probije kao beton je.Kod nas je teska zemlja ako je ugazimo tu je kraj kao u bioskopu.
Pre 5-6 godina stavljao sam krpice na kraju njive svuda u krug i prskao parfemom uvek kada sam isao.Svinje su dosle na metar od kukuruza u strnjiku nisu ulazile ali pored mene komsijin kukuruz najebao sve tu noc meni ni struk nije falio.
 
Krenulo kurce za dva dana bice na videlo
b710bf2277249472dc9928abb5f2329e.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Divljac treba ograniciti na nacionalne parkove ili uvesti zakon da ako vidis divljac na svom posjedu mozes je slobodno ubiti

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Kod nas su pre neku godinu ogradili staro korito reke Velike Morave i tu ubacili divlje svinje one su se umnozile ali nisu imali cime da ih hrane pa su letos samo otvorili kapije, svinje su izasle i sad prave ogromne stete i nikom nista.
 
Što je ova slika tu ili ti što sam ovo slikao,da vidiš šta je luk.
Ima sigurno ali ovo je za mene vrh a može bolje,ja ne mogu,malo ja malo taj super traktor i njegov volan,neću da ga kudi to je super mega super brend traktora,bolje mesto stuba da su stavili ko ferdža što ima volan,malo teže ali se mota.
 
Ovo sto je tomislav rekao , nebi se nikako slozio , mozda je neko rjesenje za svinje . Fala bogu nisam imo iskustva sa njima al od zgazenog reda vise stete nego koristi . Jedino ako si siguran da ce ga svinje bas povaditi sve onda kozda , al zgazeni red bar 30 posto slabiji , a sto je jos gore prvo zgazen pa posijan , kad sijacica ide iza tocka to je katastrofa .
(Pojeo govno pa saznao)
 
To ti je radost rane setve. Sva govna se sjate na tvoju njivu. Otkad su mi srndaći demolirali kukuruz, nikad vise nisam rano sejao_Ovako kad sejes kad i svi onda je veća ponuda u ataru na sve strane pa mogu da biraju.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh