Kukuruz 2021

Sutra i u Utorak su 28-29 dana od setve. Juce sam pogledao na jednoj parceli i blizu je da izlazi na svetlost dana. Nikad do sad kukuruz nije mi ostao tako dug period u zemlji. Sav kukuruz je tretiran Gauchom ili je bio tretiran ( Dekalb).
Nisam naisao ni na jedno zrno da je bez klice ili da je ostecen od zicara ili drugih stetocina.
Cekam da se uvrsti pa tek onda mogu nesto vise reci.

ista stvar i kod mene, jučer gledao, fali još barem 4-5 toplih dana da izađe.... a bit će mjesec dana da je u zemlji..... nikad mi se to nije dogodilo
 
Setva 5.4. napolju je za 3 dana

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
a948f835153d3d7dba0c3f633e53a79b.jpg
 
I ja sam postavio isto pitanje u temi herbicidi u kukuruzu i niko nije ništa odgovorio.Samo ja bih toj kombinaciji dodao još i Mezotrion.
 
Poceo da nice ima koji je izasao itd setva 31 mart i 1 april ,nicu polako i korovi danas sam ih okupao osokom a sad je na redu adengo verovatno u sredu
 
Obisao jednu njivu 1,5h svinje je prerile kompletno, umalo nisam slogirao.Jos nece da izadje za 4-5 dana a ja nemam predstavu sta da radim Negde je promasila red za 10-15 cm stoji seme sa klicom negde je pogodio i preko i po duzine a jos je podrljaceno posle setve prekopao sam pola njive neznam ni sam gde su redovi.Sada moram da cekam da nikne pa da vidim sta cu, dusa me boli to mi najbolja njiva, uradjena perfektno.Sve sam se otrovao od herbicida, nek se nosi u k... Vise.Nemoze da bude kako treba nikako.
 
Škrt i siroma 2 puta plaćaju.
A lepo sam Radoslavov video odgledo i opet se zaje@@o.
Kolumbaris
Uzeto u novembru za 10 kj al mi nešto bio sumnjiv, pa posejo samo bašte i jednu njivu sve ukupno oko 5 kj.
Samo da vidim dobavljača nabiću mu one preostale vreće u zadnji trap.
Sejano 13.4
Pionir 0164 sejan 2 dana pre
 
Poslednja izmena:
Obisao jednu njivu 1,5h svinje je prerile kompletno, umalo nisam slogirao.Jos nece da izadje za 4-5 dana a ja nemam predstavu sta da radim Negde je promasila red za 10-15 cm stoji seme sa klicom negde je pogodio i preko i po duzine a jos je podrljaceno posle setve prekopao sam pola njive neznam ni sam gde su redovi.Sada moram da cekam da nikne pa da vidim sta cu, dusa me boli to mi najbolja njiva, uradjena perfektno.Sve sam se otrovao od herbicida, nek se nosi u k... Vise.Nemoze da bude kako treba nikako.
Platis pivo da ti kazem sta da radis da ne diraju
 
Platis pivo da ti kazem sta da radis da ne diraju
Ma platicu i dva ako treba😁, ovih godina sam nosio krpice i vezivao natopljene parfemom i omeksivacem.Neki stavljaju prasak ili nose kosu pa bace.Nisam se nadao sada da se desi ovako nesto a jos me vise nervira to sto moram da cekam da iznikne pa da vidim sta cu.
 
Provereno 100%.Sve vrste treba pregaziti odmah nakon setve, znaci ne valjak nego tockovima. Prosle godine nismo izgazili jednu vrstu i svinje su je komplet izvadile, ove godine sam promasio tridesetak metara kada sam gazio i to su izvadile.
 
Nazad
Vrh