Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
teško da je u ulaganjima od 280 evra po kj i zakup zemlje. Jedino ako nije ništa đubrio, kupio seme i to neko povoljnije ili da su mu drugi besplatno poorali, spremili i posejali. A koliko sam razumeo on je sejao i DKC seme, prskao sa dobrim kombinacijama.
 
Moja zemlja, dkc sejan plaćene dve vreće od po 80000 sj 43000.00 od usluga samo sejanje i vršidba plaćene ostalo ja uradio sam sejanje je 1700 din /kj a vršidba 5500 po kj sa prevozom.zaboravih da kažem dobio je samo ureu 200kg/kj predsetveno.
 
Slazem se ja da se ne ukljucuje previse zakup svoje zemlje. Ali ja ga uvek u kalkulaciji stavim. Kada nema za zakup, znam da ja nisam bas mogo zaradio, jer uvek mogu da je izdam za 200 evra, mada o izdavanju zemlje nikako ne razmisljam.
 
Nije mi jasno zašto u kalkulaciju stavljati zakup sopstvene zemlje kada taj novac nisi dao a računaš ga u rashod.
 
Juče urađeni pionir 9903 i jedna njiva pionira 9911. 9903 je bilo 4550kg/kj, vl 13% a 9911 bilo bolji: 5460kg/kj, vl 13.7%. Ostala još jedna njiva 9911, to će biti za koji dan.
 
Ja imam vise pod kukuruz 9911 ove godine nego Dkc i uvek bude odlican sa prinosom

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Veliko je pitanje da li treba uzimati arenedu u trošak i kad je faktički nema. Neki tvrde da je to izgubljena zarada pa je stavljaju iako je nema, dok drugi to ne uzimaju.

Ali se zato svi ostali troškovi moraju uzeti i to, kako oni direktni - seme,đubrivo,hemija,sejanje,piprema zemljišta,oranje,prskanje,špartanje,kombajniranje,vuča.. tako i oni opšti troškovi: porez na imovinu, odvodnjavanje, registracija mašina, ulja i maziva- i popravke( ako ih nema trenutno, uzme se neki okvirni iznos 10-20€ po svakom hektaru).
E to je prava računica, sve ostlao je laganje samog sebe.
 
@ Paracinac

Kakva je taj 9911 u peskovitom slabom zemljistu?

Koje je visina stabljike i koja je visina na kojoj je klip?
Kakav je za berbu u klipu?
 
Blago vama sa tako malim ulozima. Imao sam ove godine kukuruz gde mi je ulog bio 44 500 din po jutru + arenda 26000 ...Prskano Adengom, pa Nikogan+Peak pa 2X Laudis...Ako tu zaradim 5000 dinara ima da slavim...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh