Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene na tavanu odmah iza dimnjaka imam dva hektara isti kao ovaj tvoj samo sam morao da vezivam klipove uz stablo jer klip dodiruje susednu vrstu.
 
DKC 5075 sejan 6 aprila. Svi kukuruzi su mi u ritskoj zemlji koja je najbolja kod nas / najduze zadrzava vlagu, ali nazalost zemlja nije imala sta da zadrzi. Sredinom jula kada je u selu palo 80+ litara kise ovde je bilo oko 25 i od tada kise koja nesto znaci nije bilo. Sva sreca da je u pitanju FAO 450 i da je zavrsio posao pre ovih vrucina bez padavina. Da je neka kasna FAO grupa bilo bi 2 tone po KJ.

1l3MfwN.jpg


BWdFryl.jpg


Druga parcela koja je vazdusnom linijom udaljena 2 km ali je puno bolja zemlja.

pWKBkaV.jpg


fVeK7OO.jpg


TshZLIs.jpg
 
Baš pratim jednu parcelu od same setve.Odličan rani porast, odlična oplodnja, vizuelni izgled fantazija ali juče i danas drastična promena.Klip se obesio i trenutno izgleda kao onaj na prvoj Cicijevoj slici a kukuruzovina ima neke bele fleke, izgleda da je kapitulirao.
 
Ja imam na lucerištu dkc 17,uzorano u februaru,zbog extremne suše u proleće neujednačeno nicanje,sad se zeleni će vidimo,mada kako gledam čini mi se da je 17 nešto bolji od 31.
 
Ja Sam imao dkc 5031 uporedo sa 0865 I dkc izhledao tako jadno unsmislu brzo oborio klipove a prinos oko 8t Po kj isto kao I 0865 koji je bio malo redji
 
Kod mene je prosle godine Dkc 4351 u ovo vreme bio suv vise od pola stabljike i klip okrenuo na dole,1.9.poceo da skidam i prinos se kretao od 5-6.6t po jutru.
Ove godine je nesto zeleniji,ali jednostavno on zavrsava,kratka je grupa zrenja.
 
Najbolji su mi ovi iz okoline sto se hvale "vidi kako se kod mene jos zeleni" ili "vidi koliki je klip", ja odem pogledam kad ono neki ZP fao 600, klip pola metra a sklop kao raspored casova za 2 razred osnovne skole, sareno da sarenije ne moze, negde 2 u metar, negde 3, negde ima 4-5 u metar pa 2 metra nema nista... A kod mene se 4717 pola obesio dole ali on je cini mi se fao 390, skidace se mesec dana pre njihovih kukuruza a vaga ce da pokaze koji je pravi!
 
To pod "zeleni" ne mora znaciti da je zbog loseg sklopa ili visoke Fao grupe, recimo u mom kraju to pokazuje koliko je njiva nadjubrena i koja je agrotehnika primjenjena

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Najbolji su mi ovi iz okoline sto se hvale "vidi kako se kod mene jos zeleni" ili "vidi koliki je klip", ja odem pogledam kad ono neki ZP fao 600, klip pola metra a sklop kao raspored casova za 2 razred osnovne skole, sareno da sarenije ne moze, negde 2 u metar, negde 3, negde ima 4-5 u metar pa 2 metra nema nista... A kod mene se 4717 pola obesio dole ali on je cini mi se fao 390, skidace se mesec dana pre njihovih kukuruza a vaga ce da pokaze koji je pravi!
Ima toga i kod nas i to puno evo na primer mojnTast ima 606, sejan je na 27ali ima dobar sklop, kompletan, fali mozda 4-5% ali kukuruz je izuzetno dobar i krupan.Potencijali su isti sklop je vazan u celini, matamatika objasnjava sve.Kod nas u selu svako ko ima mnogo gust kukuruz izgoreo je a imali smo kisu, nekvalitetna zemlja, onda odem na drugu lokaciji, kukuruz na 18cm kao u sumi, nije ni osetio vrucinu ali vazna je ahrotehnika i klasa zemlje Matematicki gledano i taj zp 600moze da ima 300grama zrna prosek kada je dobra godina kao sada, znaci ako imas 50000 onda izlazi na 15tH to je moguce kao i 70000 po 200grama onda imas 14tH. Svi oni su rodni potencijalno sada sve zavisi, ljudi seju moderne hibride jer ranije stizu, brzo otpustaju vlagu i ja sam imam takve hibride imam kasniji Konsens I 606. Bas cu da uporedim prinos sa pionirom jer su dobra obadva.
 
Godina nikad bolja ,a mi se kao provukli.Pitam se sta kad priprzi malo jace?
Ipak mislim da smo sjebali humus.
Kako kod koga! Nikako ne moze biti dobra godina kad mesec dana nemas kap kise a kosava u kombinaciji sa vrucinama spi. ka sve ispred sebe, odnosno sve sto je iskreirano u proslom periodu!
0023 Pioneer
Pre 10-12 dana skoro da nije bilo ni jednog lista podgorelog.
Zavrsio je svoje, sva sreca sto su mi svi kukuruzi do fao 450.
Bice dobrog kukuruza gde je manjih fao grupa.
340c43a2366929210f0dda00370e6199.jpg

3c98033c7f1bc6887b40abfb4844fd51.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh