Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
На колики размак?Ђубрење,класа земље..слика?😉Поздрав.🙋
Razmak kod svih hibrida mi je 22,5 cm. Od đubrenja ide 100kg/kj 3x16 u jesen pred oranje, i 150-170kg uree predsetveno. Sliku na žalost nemam nijednu, nisam danas slikao, išao sam u obilazak :) Što se tiče klase zemljišta, uglavnom je to druga i treća klasa.
 
Ja sam posejao neki osijecki hibrid i pete grupe zrenja 'Velimir'. Preporucila mi zena u prodavnici pa reko ajd da probam. Posejan je u optimalnom roku sa 200 kg osnovnog u jesen i 200 kg uree u prolece po jutru. Nisam odusevljen kukuruzom jer je jako visoka stabljika,visoko stoji klip, klip je nekako mali mada je ovq kisa od pre dva dana (preko 75 litara) nadada ce zrna biti lepo nalivena. Retko gde ima dva klipa a bome ima i stabljika samo sa zelencima....
 
Razmak kod svih hibrida mi je 22,5 cm. Od đubrenja ide 100kg/kj 3x16 u jesen pred oranje, i 150-170kg uree predsetveno. Sliku na žalost nemam nijednu, nisam danas slikao, išao sam u obilazak :) Što se tiče klase zemljišta, uglavnom je to druga i treća klasa.
Ima da prsti leksikon ove godine

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
9911 od samog starta mnogo bolji od Konfitesa na istoj klasi zemlje, sa istom agrotehnikom. Kantar ce reci svoje ali mislim da ce sledece godine biti posejan samo pionir.
 
Kod nas su kukuruzi sejani na suncokret i na kukuruz zviznuli skroz, podgoreli i preko klipa. Ovi na žitu su lepi zeleni.
Primeti se i u našem ataru.Sve je to zbog deficita vlage koji je na našim terenima prisutan .U prošloj godini su suncukreti i kukuruzi izvukli mnogo više vode nego pšenica .
 


Kakvi su ovo mutanti, stabljika iz klipa raste.. Ili ti zaperci skoro spominjani...
Inače ima kod mene tih zaperaka dosta, smatram da će jedini problem biti to zaorati.. Ova njiva je zakup predusev kukuruz i nema dijabrotike, na mojim njivama ima, gde je kukuruz drugu godinu baš primetno, a gde je pšenica predusev samo je pokoji malo iskrivljen, nije strašno ali ima..
 
Sad vidim da se na drugoj slici ne vidi baš lepo, tu ustvari ima tri lepa klipa al svaki na svom stablu na na jednoj stabljici... Moderna genetika.
 
Ja sam prodao drugu pioneer 9911 aquamax ostala mi jedna vreca i juce mi kaze brate onaj izludeo ima negde tri,cetiri cak i 6 klipa poterao.. poludeli hibridi

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh