Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ne mogu da verujem da kod mene, posle onih majskih i junskih kiša (a palo je ukupno 240 l), kukuruzi se potpaljuju. Ponajviše DKC a po neki KWS i Pionir. Šta se tu dešava nije mi jasno. A juče sam uzorao strnjiku i na 15cm ima vlage. Čak je negde i prevlažno-dekavo. Predpostavljam da dole ispod ima još lepevlge. Ali što se potpaljuju nije mi jasno. Sejano je na 21,5cm i dobio je svakakvo djubrivo. Jutarnje rose ima dosta, ali se ipak nadam kiši koju najavljuju za četvrtak-petak. Oplodnja je prošla u lepim i prijatnim temperaturama tako da oko toga nema problema. A ako padne kiša pomoćiće mu da puni zrno. Pratim dalje situaciju.
Uf sto bi ja hteo da sam imao 240 l u ta dva meseca i da mi se kukuruzi potpaljuju!!!
To ti se samo cini, vise je do tebe sto stvaras neki strah u glavi! A mozda i od previse vlage neki donji listovi se oparaju! Pogotovu prica ne pali na KWS-u.
Samo opusteno!
 
Njive su prema Ilandzi, nisu moje (na srecu), juce sam prolazio, video i slikao. Zadnje dve slike su u blizini, sa druge parcele.
3830c7483a67f2c3a8e7aa1b1532dd39.jpg
f7786f5b9e7190076bc7507defaa6f30.jpg
d6155099de323e3cc678b36ca73fb475.jpg
b1af8aff60cd5d06034e0bad5f3b2ac0.jpg
aa13047d1a75ec64b232061dcf0ceba3.jpg
6a7c67faadfe78d0f504a2c7e63f62ce.jpg
0835dd30dc063ddf9b50679cb62bf842.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Kukuruz je vec pidbacio 20%onaj koji nije dobio kisu u poslednjih deset dana.Kod nas su mnogi usrali motku.Kise nema, mnogi travni su vec izgoreli.Moj se drzi ali daleko je od onog sto je obecao.
 
Ja ne mogu da verujem da kod mene, posle onih majskih i junskih kiša (a palo je ukupno 240 l), kukuruzi se potpaljuju. Ponajviše DKC a po neki KWS i Pionir. Šta se tu dešava nije mi jasno. A juče sam uzorao strnjiku i na 15cm ima vlage. Čak je negde i prevlažno-dekavo. Predpostavljam da dole ispod ima još lepevlge. Ali što se potpaljuju nije mi jasno. Sejano je na 21,5cm i dobio je svakakvo djubrivo. Jutarnje rose ima dosta, ali se ipak nadam kiši koju najavljuju za četvrtak-petak. Oplodnja je prošla u lepim i prijatnim temperaturama tako da oko toga nema problema. A ako padne kiša pomoćiće mu da puni zrno. Pratim dalje situaciju.

Maj i jun nemaju veze sa kukuruzom nego jul i avgust . Pisao sam o tome ,al no sto kaze sale . Maj i jun sluze samo da se slikaju kukuruzi.. Otprilike znam kakva je zemlja oko Obrenovca i kolko je humusa . Nego koliko si dao u kasnoj prihrani azota posto nakon 240 litara tu nije ostalo nista ?
 
Momo prema analizi u toj parceli ima 3,12 humusa. A u jesen na ova 2,5ha zaorano je 500kg 3x15, 375 kg MAP-a 10:42 i 175 kg uree. U sejanje je dobio 225kg uree. Hteo sam još da mu dodam u špartanje ali mi je pobegao i nisam mogao da udem zbog kiše. A ti kaži da li je sve to otišlo negde i da li je ovo malo đubriva.
 
Momo prema analizi u toj parceli ima 3,12 humusa. A u jesen na ova 2,5ha zaorano je 500kg 3x15, 375 kg MAP-a 10:42 i 175 kg uree. U sejanje je dobio 225kg uree. Hteo sam još da mu dodam u špartanje ali mi je pobegao i nisam mogao da udem zbog kiše. A ti kaži da li je sve to otišlo negde i da li je ovo malo đubriva.

Po ovim brojkama sledece godine ne moras da djubris :LOL: Sala na stranu, nije mogla toliko da sidje nema veze sto je bilo dosta padavina, vec nakon prvih padavina se pore u zemlji suze i posle se teze spira.
 
Momo prema analizi u toj parceli ima 3,12 humusa. A u jesen na ova 2,5ha zaorano je 500kg 3x15, 375 kg MAP-a 10:42 i 175 kg uree. U sejanje je dobio 225kg uree. Hteo sam još da mu dodam u špartanje ali mi je pobegao i nisam mogao da udem zbog kiše. A ti kaži da li je sve to otišlo negde i da li je ovo malo đubriva.
Mislim da je malo, da si izgubio azot . Da imas koji red prihranjen vidio bi razlike . Mislim nije malo ali da je umjesto zimus ta kolicina azota dodana u spartanju vidio bi razlike.
Jest da je sad stvarno kasno ali ipak ako ti se da , ako nije daleko uradi jedan eksperiment . Uzmi recimo kantu djubriva nekog azotnog npr an ili kan i kantu dvije vode . Malo vise pribaci na par ili desetak kukuruza i zalij kolko mozes da se spusti azot . Zabiljezi ih i vidi hoce li biti razlike u tezini klipova . Vise djubriva i voda je sad zbog toga sto je prekasno .
 
Mirban;

Jel 225 kg Ureje po ha ili na celu površinu?
Ako je na celu onda je to samo 90 kg Ureje po ha, što je malo. Ta Urea što je zaorana po meni je nepotrebno skroz.
 
Momo vidim da stalno potenciraš kako uglavnom fali azota kukuruzu pa bih te pitao koliko ti bacaš azota i kada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh