Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na kom reonu je taj kukuruz Bojane?
Moj dkc 5031 sa 4 reona kod železnickog mosta slikan pre dva dana.
 
Poslednja izmena:
Na po puta Vrbas Kucura na asfaltu levo iz Vrbasa. Na drugim lokacijama bolje, dosta je niži ali ni blizu ovako izgoreo
 
Moj 4943 koi je dobio samo 200kg/kj uree i mnogo kiše
url=https://postimg.cc/rdqbyyDm]
IMG-20200710-174843.jpg
[/url]





 
Momo vidim da stalno potenciraš kako uglavnom fali azota kukuruzu pa bih te pitao koliko ti bacaš azota i kada
Ako je kukuruz na soju u proljece predsjetveno 200 do 250kg uree po ha , a ako je na kukuruz ponovo monokultura onda 350kg po ha uree ako nije paljeno zbog blokade c-n odnosno da naranim dodatno mikroorganizme da razgrade ostatke ,mada izbjegavam kukuruz na kukuruz. Plus prihrana najkasnije sto moze , opet urea 300kg po ha , rasipacem ako sam siguran da ce kisa min 10lit bar 3 dana kasnije ili kultivatorom ako kisa nije sigurna.
 
Bio danas u dekalbu i to na donjem terenu koji susu najbolje podnosi... Kad me slog nije strefio znaci podgorio 5. List cak negdje i 6. A on se uspicio ajme.... Klioova ima e sad dal ce ih iznijeti ako ovo padne vidit cemo. Radi se o dekalbu 5685 njihovom elitnom hibridu koji je uvedenkod nas fao grupa cini mi se 490 ili 520 uglavnom uzas.... Srecom radi se o neka 3 ha premda ni to nije malo. Ostala 3 ha je bolja situacija ali ni blizu kao, pioneer... Pioneer 9757 i 9415 se drze dosta dobro od njive do njive.... Negdje je poceo podgarati negdje jos nije ali ako ovo padne kise bit ce dobro. Prva sjetva ima kuvance i ima dobar potencijal eeeee samo da nije tog usranog dekalba.... Mozda ranije grupe dekalba bolje podnose ali konkretno ovaj je zivi uzas...
 
Poslednja izmena:
I sa ovom kisom bice dosta sareno...negde nece ni padati, no videcemo do ponedeljka bilans.
Kod nas se drze za sada dobro.
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Darko Dren da to je količina na celu površinu. Ako je nepotrebno azot u zaoravanje, što se onda zaorava mešano i MAP u kojima ima tog azota?
Kažem da sam hteo da bacim još u špartanje ali mi se izvukao i omela me kiša. Ma ako danas pa do ponedeljka padne dobra kiša biće tu dobrog prinosa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh