Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Padavine ?,jedno 100 litara mesecno minimum pretpostavljam ,kad je NS i Zp gurao preko 12t po hektaru.
3023 i 4000 mogu da daju te prinose, oba su noviji hibridi.. 4000 je tek sada u ogledima, ima 18 - 20 redova zrna, a 3023 je u realnoj proizvodnji davao 13 tona. Ako se neko ne slaze, neka ne komentarise, ovo smo u temi NS izgazili i uzdus i poprijeko, tako da nema smisla nista komentarisati. Ovo je treci ogled ministarstva poljoprivrede gdje su rezultati gotovo identicno rasporedjeni.
I da, ne samo NS I ZP, i BC je takodje ubjedljivo najosjetljiviji na suse od svih hibrida.
 
Rezultat ogleda ništa ne govori ako se gleda površno. A ako se prate svi tereni i svi ogledi MP onda je pojedinačno dominacija Karioke vidljiva ove jeseni i vjerovatno će biti ukupni pobjednik. KWS kao kuća, takođe se izdvaja udarnom četvorkom; Smaragd, Kašmir, Kapitolis i Kolegas.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Realno, Kws i Singenta dijele prvo mjesto kao sjemenske kuce jer nigdje nisu podbacile i stalno su u vrhu prinosa i u silazi i u zrnu (govorim o ogledima ministarstva). Od domacih kuca, Osijek je broj 1, jer je na 2 od 3 ogleda imao najvece prinose silaze sa hibridom Rudoldfov.. NS je u odredjenim momentima bio dobar, i to samo kod ova dva hibrida, 3023 i 4000. Zp, mozda i sa najnizim prinosima i zrna i silaze od svih domacih kuca (kod nas se zp sije samo zato sto ima veliki klip, a na ogledima ministarstva je uvijek slabiji od
NS-a).
 
Lokacija gdje je taj ogled radjen je zemlja aluvijum ,rijecni nanos , uzak pojas ravnice, sa jedne strane rijeka Sava a sa druge visoka brda. Pisao sam ovde vise puta , u rubrici u vremenske prilike , da Dubica Bosanska kisne nonstop i u najsusnijim godinama . Poredio sam da su jaci od Sombora po tom pitanju . Zemlja za kukuruz daleko bolja od cernozema . Drugi makroogled sto je pominjao kolega Bioc ,radi se bas kod mene , radim susjedne njive sa tim covjekom . Dvije njegove farme pilica su odmah do te parcele i redovno navodnjava .
 
Ма мрцина од масе бар код мене земља је у доброј кондицији а стабљика у још бољој....нећу да поредим са другим хибридима да ме не схвати неко погрешно.Само једноставно ставите тај клип на неку мању огризину мада код мене је завршио....
 
Ма мрцина од масе бар код мене земља је у доброј кондицији а стабљика у још бољој....нећу да поредим са другим хибридима да ме не схвати неко погрешно.Само једноставно ставите тај клип на неку мању огризину мада код мене је завршио....
Kod mene je bio posijan na 22 cm, uopste nije debela stabljika. Ne znam u cemu je problem kod tebe. Ja sam sa njim bas zadovoljan, nevjerovatno tanak otucak i jako duboko zrno.
 
Ja već nekoliko godina između ostalih hibrida posejem i 0725,ubedljivo je najviši, sa najviše mase, ali (bar u mom slučaju) sa najboljim prinosom...
 
Кажу људи из Пионира да је 0725 њихов најбољи мултифункционални хибрид који је икада селекционисан . Бар за овај наш регион. Ако ћемо о дебљини стабла, 9911 је шампион и из њега можеш резати обловину. Није далеко ни Консенс.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Влага је била 18% на квс конфитес 16,8 њива поред њиве 3023 је дао мање за 640кг по кј једино што му је зрно без конкуренције здраво крупно ...Лукићу ја нисам дебил да пишем без везе!
 
Iako se ne slazem, moram se nasmijati komentaru da je 6102 nizi jedino od sekvoje. :D
Medjutim, kod nas zaista nije visok 6102 i 3023, mislim nije ni nizak kao vecina zp hibrida, ali nije ni visok kao vecina NS hibrida.
 
Oni koji imaju klip na 2+ m.
Moje iskustvo je, ako se pretjera s gnojidbom dušikom uz gušći sklop, hoće većina sorti pobjeći u visinu. Ove godine sam imao BC Pajsaš koji inaće pripada grupi nižih do srednje visokih hibrida. Izrastao je toliko visoko da sam se morao dobro istegnuti, a visok sam 176 cm i dugačke ruke, da dohvatim neke klipove.
 
Oni koji imaju klip na 2+ m.
Moje iskustvo je, ako se pretjera s gnojidbom dušikom uz gušći sklop, hoće većina sorti pobjeći u visinu. Ove godine sam imao BC Pajsaš koji inaće pripada grupi nižih do srednje visokih hibrida. Izrastao je toliko visoko da sam se morao dobro istegnuti, a visok sam 176 cm i dugačke ruke, da dohvatim neke klipove.
Slažem se i dodajem da je neophodno da je bitna stavka mnogo vode. Kod mene su klipovi na KWS Kolegasu ove godine bili zaista na 2 m i izgledao je potpuno nenormalno. Inače je hibrid s prosjecnom visinom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh