Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slažem se i dodajem da je neophodno da je bitna stavka mnogo vode. Kod mene su klipovi na KWS Kolegasu ove godine bili zaista na 2 m i izgledao je potpuno nenormalno. Inače je hibrid s prosjecnom visinom.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

O količini oborina nisam razmišljao, ali sigurno utjeće. Ima logike.


I od tipa zemlje zavisi visina istog hibrida i rok sjetve . Kasnije sijani su dosta visi

Zašto su kasnije sijani viši?
 
Kod mene ove godine bilo obrnuto.Rana setva, fao 450 izrastao nebu pod oblake, tvrdim da je to do osobine određenih hibrida jer sam imao i hibride nižeg rasta iz istog setvenog roka samo druga semenska kuća.
 
Односно Пионир бира терене који му одговарају. Кашмир се опасно намеће као лидер за бербу у зрну. Има и килу и ниску влагу.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ogled ministarstva poljoprivrede, mjesto Modrica.
Kashmir ponovo dominira. Pionir kod nas cesto izbjegava oglede.
Dekalb ove godine nigdje nije oborio nijedan rekord. Ima izreka, "ne stoji svima sto je moderno", tako ni kod nas ne razbija prinosima.
Napisi koja je agrotehnika primjenjena
Da nije mozda i ovde tona gnojiva po hektaru kad su ovaki prinosi, jos me zanima dimenzije parcela, sirina i duzina...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Napisi koja je agrotehnika primjenjena
Da nije mozda i ovde tona gnojiva po hektaru kad su ovaki prinosi, jos me zanima dimenzije parcela, sirina i duzina...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Биће све на сајту министарства када заврше и обједине све локације из Р. Српске.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Сијачица избаци више сјемена од норме и ако још и никне ето преко 100%.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Мораш наћи сијачицу која боље расипа. Без шале, ти момци који воде те огледе су озбиљни и труде се да све испоштују па тако и рачунају склоп. Али на крају та бројка свакако не утиче на принос да би се могла искористити за манипулацију. Али одмах показује ко највише препакује старо сјеме.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Jel bio Momir iz kwsa na tom ogledu? Tovario sam danas 4 kamiona soje za Tursku , pa je on trebao sredjivati oko carine al morao sam ja nositi papire kaze ima neki ogles u Modrici.
 
Jel bio Momir iz kwsa na tom ogledu? Tovario sam danas 4 kamiona soje za Tursku , pa je on trebao sredjivati oko carine al morao sam ja nositi papire kaze ima neki ogles u Modrici.
Јесте, био је. Баш смо причали прије неких мјесец дана и кад пролазим доле стао сам у Модричи да ошајцујем хибриде. Рекох му да ће Кашмир бити у топ три кад данас шампион. Није нешто био убијеђен, треба да окрене неки ражањ за друштво

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh