Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moguće je sve, ko zna.Trudim se uvek da broj isejanih zrna po ha bude tačan dok razmak biljaka nije toliko bitan.Bude to približno skoro u brucku tokom nicanja i polovine vegetativnog perioda kada merimo sklop.Ono što mene čudi već par godina u nazad je dezintegracija sklopa!Kao što sam napisao tokom nicanja bude željeni sklop i sve u redu do određenog perioda kada biljke nestanu i dezintegrišu se što naravno rezultira gubitkom sklopa.Nije mi jasno da li ih je odneo Sima Strahota iz dalekog svemira, nešto pojelo, neko počupao ili šta već može da ih zadesi ali dešava se.Kada su klijavost i energija loši ovaj problem je još izraženiji.
 
Matiću ima sigurno više faktora. Neka od biljaka zaostane u rastu tokom vegetacije pa ugine, a pošto je bila recimo6 ili 10 list još je relativno mala masa, i do branja sva istruli. Sa druge strane, u ataru ima životinja i u zemlji i na zemlji, neka je gricne i opet se ona osuši. Pa onda neka se i ne podigne od onih koje je mehanizacija dirnula.
Vukao sam stajnjak ovih dana na njivi gde je bio kukuruz, njiva dala dobar prinos, sejala svemirska tehnologija, fali po neka biljka, možda i nekoliko %, ali vidim ima i zaperaka koji su prilično veliki tj debeli, negde i 2 na jednu stabljiku. Pa jel trebalo češće od zadatih 19 cm razmaka?
 
Ima raznih faktora svakako a eto konstantno se dešava ova pojava.Polemisali smo i diskutovali promoter i ja oko toga i nemamo logičan zaključak sem toga da se seje gušće pa kada se dezintegrišu pojedine biljke sklop bude približan željenom.
 
Matiću, kaže mi drugar da je ogled Draksenić Dubica zasijan nekim Gaspardovim modelom. Ne zna tačno koji je.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Postoje i tzv fantomski gubici u kukuruzu koji isto nisu dokazani . Zna se da je prinos kukuruza najveci kad se skida sa vlagom oko 22 ili 23 posto
Kad padne vlaga na 14 posto prinos poprilicno padne . Zasto niko nije dokazao. Misli se na jus naravno.
 
Na 1.13
:haha:
---------------------
A ne, ne, ne.... Kod nas su njive odavno smanjene. Narastu samo kad se prodaju! Čak i više nego što list nepokretnosti kaže! :LOL:
 
Narastu tada, kada se daju u arendu a kada se plaćaju neke usluge onda se automatski smanjuju.To je magija u pitanju, vaga, vaga nestani bez traga. :haha:
 
Isto ko moj jedan prijatelj,u prolece jedna velicina njive a kad skida onda druga velicina. Valjda se skupi preko leta

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh